Kullanıcı Hesabı Denetimini (UAC) Varsayılan Ayara Geri Al

Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC) Ayarı Değişti Nasıl düzelteceğim?

Kullanıcı Hesabı Denetimini (UAC) Varsayılan Ayara Geri Al

Windows Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC), uygulamaların bilgisayarınızda veya cihazınızda yetkisiz değişiklikler yapmasını engelleyen temel bir güvenlik özelliğidir. Linux ve Mac OS X’in son sürümlerinde, ayarları değiştirirken veya programları yüklerken de benzeri istemler vardır. Bu, bilgisayarınızı çok daha güvenli hale getiren çok önemli bir özelliktir.

Bu bir sıkıntı gibi görünse de, aslında sisteminizi kötü amaçlı programlardan korur. Örneğin, bilgisayarınıza solucan virüsü olan bir flash sürücü taktıysanız, bilginiz olmadan otomatik olarak çalıştırıp bilgisayarınıza yüklemeye çalışır. Ancak UAC, onu yakalar ve size programı kurmak isteyip istemediğinizi sorar. Kurulumu siz başlatmadığınız için istemediğinizi kolayca anlayabilir ve böylece bilgisayarınızı ve verilerinizi korumuş olursunuz.

Kaspersky ve defender dahil UAC yi Asla kapatmanızı tavsiye etmez.

( Makale sonundaki videoyuda izleyebilirsiniz)

Kaspersky UAC

Lakin bir çocuk yada bir yazılım UAC ayarlarını değiştirdi ise ve varsayılan ayara geri almak isterseniz işte nasıl yapılacağını bu makalemizde bulabilirsiniz.

Kullanıcı Hesabı Denetimi Varsayılan Ayara Nasıl Alınır?

Görev çubuğunuzdaki arama alanına UAC yazın . (Arama alanı görünmüyorsa, Başlat menüsüne tıklayın ve Arama kutusuna UAC yazın.) Ve Arama sonuçlarında Kullanıcı Hesabı Denetimi ayarlarını değiştir’e tıklayın .

Kullanıcı Hesabı Denetimi Varsayılan Ayara Nasıl Alınır?

UAC’yi varsayılan ayara geri almak için kaydırıcıyı “bilinen uygulamalar ve tanınan web siteleri ziyaret ediliyorsa önerilir.” ayarına alın. Ve Tamam’ı tıklayın.

UAC'yi varsayılan ayara geri al

Değişikliğin geçerli olması için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Yayınlanma tarihi: 12 Haziran 2022 – Güncellenme tarihi: 25-06-2023

“Kullanıcı Hesabı Denetimini (UAC) Varsayılan Ayara Geri Al” üzerine 3 yorum

Yorum yapın