Gmail’de Spam Klasörü Nerede?

Gmail’de Spam Klasöründeki e-postalar nasıl bulunur? Bu makalede, Gmail’deki spam klasörünüzü nasıl kolayca kontrol edebileceğinizi göstereceğiz.

Gmail'de Spam Klasörü Nerede?

Başkalarının size gönderdiğini söylediği e-postaları neden almadığınızı hiç merak ettiniz mi? Çoğu Gmail kullanıcısı, Spam klasörlerine hiç dikkat etmez. İstenmeyen Posta klasörü yararlı bir araç olabilir, ayrıca, bir e-posta ‘Spam’ klasörüne bir kez gönderildikten sonra, Gmail aynı göndericiden gelen tüm sonraki e-postaları kalıcı olarak “spam” olarak işaretleyebilir.

Ancak Gmail spam klasörünüzü nasıl bulacağınızı, nasıl sileceğinizi ve yanlış etiketlenmiş e-postaları nasıl geri alacağınızı bilmek çok önemlidir. Çünkü bu istenmeyen mesajlar 30 gün sonra otomatik olarak silinir. Bu nedenle, klasörü düzenli aralıklarla kontrol etmek ve bu e-postaların Spam klasörünüze gitmesini durdurmak iyi bir fikirdir. Masaüstü veya mobil cihazlarda Gmail Spam klasörünüzü nasıl bulacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Windows veya Mac’te Gmail’de Önemsiz Postalar Nasıl Kontrol Edilir

( Makale sonundaki videoyu da izleyebilirsiniz)

Tarayıcınızda Gmail’i açın.

Gmail spam klasörünüzü sol üst taraftaki menü listenizde bulacaksınız. Özellikle Gmail hesabınızda ayarlanmış çok sayıda farklı klasörünüz varsa, ilk başta göremeyebilirsiniz. “Spam” dahil ek başlıkları görmek için “Diğer”i tıklayın.

Windows veya Mac'te Gmail'de Önemsiz Postalar Nasıl Kontrol Edilir

“Spam” klasörünü seçin. ‘Spam’ klasörünü tıkladığınızda Gmail’in spam olarak tanımladığı tüm e-postaları göreceksiniz.

Telefonda Gmail spam klasörünüzü nasıl bulabilirsiniz?

Android veya iOS için Gmail uygulamasında spam klasörünüzü bulmak çok kolaydır. Spam klasörünüzü açmak için yalnızca iki dokunuş gerekir:

Telefonda Gmail spam klasörünüzü nasıl bulabilirsiniz?

Sol üstteki üç yatay çizgiye dokunun. Bu listeyi aşağı kaydırın ve sonunda Spam klasörünü göreceksiniz. Bu klasöre tıklarsanız, spam filtresine giden tüm e-postaları bulacaksınız.

“Gmail’de Spam Klasörü Nerede?” üzerine 2 yorum

Yorum yapın