Windows 11’de Bluetooth Cihazınızı Kolayca Bağlayın

Windows 11’de Bluetooth Cihazları Nasıl Bağlanır?

Windows 11'de Bluetooth Cihazını Kolayca Bağlayın

Muhtemelen Bluetooth’u duymuşsunuzdur, ancak belki de nasıl çalıştığına aşina değilsinizdir. Bluetooth radyolu kablosuz cihazlar ile iletişim kurmadan önce birbirleriyle “eşleştirilmelidir”. Windows 11, cihazlarla doğrudan iletişim kurmak için kısa menzilli radyo sinyallerini kullanan Bluetooth teknolojisini destekler. Kulaklıklar, mikrofonlu kulaklıklar veya hoparlörler gibi Bluetooth ses cihazlarınız varsa, bir Windows PC’de kullanılmadan önce bunların eşleştirilmeleri ve bağlanmaları gerekir. Bu makalede, bir Bluetooth cihazını Windows 11 PC veya dizüstü bilgisayarla nasıl eşleştireceğinizi veya bağlayacağınızı göstereceğim.

Windows 11’e Bluetooth Aygıtı Nasıl Eklenir

Bir Bluetooth cihazını bağlayabilmemiz için öncelikle Windows 11’de  Bluetooth’u açmamız gerekiyor. Ve ayrıca telefonda da açmalısınız. Bu örneğimizde Windows 11 ile Android Telefonu Bluetooth İle eşleştireceğiz.

Ardından Başlat üzerinden Ayarlar menüsünü açın. Sağ tarafta Bluetooth ve Cihazlar’ı seçin, ardından Cihaz Ekle butonuna tıklayın veya Cihaz ekle menüsünde en üstteki Bluetooth seçeneğini tıklayın.

Üç seçenekli bir “Cihaz ekle” penceresi görünecektir. Bağlanmak istediğiniz cihaza göre birini seçin.

Cihaz ekle

Aygıt kategorisini seçtikten sonra Windows, yakındaki Bluetooth aygıtlarını taramaya başlar. Bu örnekte, Windows 11 android telefona bağlanıyor. Bağlanmak istediğiniz cihazda ayrıca Bluetooth’un etkin ve hazır olduğundan emin olun.

Şimdi listeden eşleştirilecek cihazı seçin.

Windows 11'e Bluetooth Aygıtı Nasıl Eklenir

Artık hem bilgisayarda hem de telefonda bir pin görünecektir.

Her ikisinde de aynı pin olduğunu doğrulayın ve eşleştirme işlemini tamamlamak için bilgisayarda “Bağlan” ve telefonda “Eşleştir”e (veya diğer benzer seçeneklere) tıklayın.

Eşleştirme başarılı olduğunda, pencerede bir onay alacaksınız.

Ve, Android telefon bağlanacaktır.

Yayınlanma tarihi: 16 May 2022

“Windows 11’de Bluetooth Cihazınızı Kolayca Bağlayın” üzerine 4 yorum

Yorum yapın