Aygıt Yöneticisinde Gizli Aygıtları Göstermenin Yolu

Aygıt Yöneticisinde Gizli Aygıtlar Nasıl Gösterilir?

Aygıt Yöneticisinde Gizli Aygıtları Göstermenin Yolu

Aygıt Yöneticisi,  Windows işletim sisteminde, kullanıcıların bilgisayarlarına bağlı donanımı görüntülemesini ve denetlemesini sağlayan yerleşik bir bileşenidir. Aygıt Yöneticisi klavye, fare, sabit disk sürücüleri, USB aygıtları vb. dahil olmak üzere çeşitli aygıtlar içerir ve Genel, Sürücüler, Ayrıntılar ve Etkinlikler de dahil olmak üzere tüm aygıtlarınızla ilgili bilgiler burada bulunur. Ancak, Aygıt Yöneticisi’ndeki aygıt listelerinde belirli aygıtlar görünmez.

Çünkü, bazı cihazlar, Aygıt Yöneticisi’nde varsayılan olarak gizlidir ve onları görmek istiyorsanız, göstermeniz gerekir. Gizli cihazlar, bir zamanlar kurulmuş olan ancak artık bilgisayara bağlı olmayan eski, kullanılmayan önceki cihazlardır. Çoğu kişinin gizli aygıtları görmesi gerekmez, ancak kaldırmış olabileceğiniz aygıtları görmek veya hata kodlarını teşhis etmek isterseniz  gizli cihazları görmek  yararlı olabilir. Bu makalede Windows 11 ve  Windows 10’da Aygıt Yöneticisi’nde gizli aygıtları nasıl görüntüleyebileceğiniz anlatılacaktır.

Aygıt Yöneticisinde Gizli Aygıtlar Nasıl Görüntülenir

Bilgisayarınızda  Win + R tuşlarına aynı anda basın.  Çalıştır komut penceresi açılacaktır. Çalıştır penceresi arama kutusuna devmgmt.msc yazın (aşağıdaki kod kutusundan kopyalayabilirsiniz)  ve Aygıt Yöneticisi penceresini açmak için Tamam’a basın.

devmgmt.msc

Görünüm sekmesinden Gizli cihazları göster’i seçin.

Aygıt Yöneticisinde Gizli Aygıtlar Nasıl Görüntülenir

Şimdi kontrol etmek istediğiniz cihaza gidin, bölümü genişletin. Onlara sağ tıklayıp Özellikler’i seçmek size onlar hakkında ek bilgi verecektir.

“Aygıt Yöneticisinde Gizli Aygıtları Göstermenin Yolu” üzerine 2 yorum

Yorum yapın