Akıllı Telefonda Alanlar Arasında Nasıl Geçiş Yapılır?

İkinci Alan Kısa yolu Eksik mi? İkinci Alan Kısa yolu nasıl oluşturulur?

Akıllı Telefonda Alanlar Arasında Nasıl Geçiş Yapılır?

Daha önceki bir makalede, aynı cihazda ikinci bir alana (misafir kullanıcı hesabı) sahip olabileceğimizi gördük. Ancak alanlar arasında geçiş yapmanın yolları var mı? Elbette var. Alanlar arasında çeşitli şekillerde geçiş yapabiliriz.

Ana Ekrandaki Kısa Yoldan Alanları Değiştir!

İkinci alanı zaten yapılandırdığınızda, telefon ekranında sizi bir alandan diğerine geçiş yaptıran bir kısayol görüntülenecektir. İkinci Alandayken, Birinci Alana gitmek için İkinci Alandaki ‘Değiştir’ simgesine dokunun.

Ana Ekrandaki Kısa Yoldan Alanları Değiştir!

Diğer yol:

İlk alana geçmek istiyorsanız, telefonu kilitlemeniz ve varsayılan parmak izinizi ve ya pin parolanızı kullanmanız yeterlidir. Telefonun kilidi otomatik olarak ve anında açılır, yeniden başlatmaya gerek yoktur.

Birinci Alan’a İkinci Alan İçin Kısayol Ekle

İlk alanda iken, ana ekranda geçiş kısa yolu görünmüyor ise aşağıdaki adımları takip edin!

Ayarlar’ı açın ve Özel özellikler üzerine dokunun. İkinci Alan’a ve ardından “İkinci Alana git” seçeneğine dokunun. Artık ikinci alandasınız.

İkinci Alana git

Veya İkinci Alan Kısayolu Oluşturun:

ikinci alanın içindeyken, telefonunuzun ayarlarını açın ve İkinci Alan’ı ilk alanda yaptığınız gibi bulun, burada İkinci Alan deneyiminizde ince ayar yapmanıza yardımcı olacak çok sayıda seçenek ve menü göreceksiniz. Eksik olan ikonu eklemek için “ana ekran kısayoluna dokunun.. ( ikinci alanda değiştir ikonu eksikse buradan ikinci alan için de ikonu aktifleştirebilirsiniz.)

İkinci Alan Kısayolu Oluşturun:

Ve ” ana ekran kısayolunu etkinleştirmiş olduk”

Kilit Ekranından Alanları Değiştirin

Her iki alan için de şifre belirlediyseniz, kilit ekranından geçiş yapabilirsiniz. Girmek istediğiniz alanın şifresini girmeniz yeterlidir.

Yayınlanma tarihi: 5 Nis 2022 – GÜncellenme tarihi 06-09-2023

“Akıllı Telefonda Alanlar Arasında Nasıl Geçiş Yapılır?” üzerine 4 yorum

Yorum yapın