FileLocator Lite İle Dosya İçindeki Kelimeyi Arayın Ve Bulun

Dosyalarınızı daha hızlı bulmak istiyorsanız, FileLocator Lite ile dosya içindeki kelimeyi arayın ve bulun!

FileLocator Lite İle Dosya İçindeki Kelimeyi Arayın Ve Bulun

Çoğumuz bilgisayarlarımızın içeriğini iyi organize etme konusunda pek başarılı değiliz. Yeni metin belgesi içinde pek çok önemli notlarımız vardır. Lakin hangisinin içinde yer aldığını nerede olduğunu bilmediğimiz için bulamayız. Lakin var olduğunu biliriz. Çünkü içindeki bir kelime aklımızda yer etmiştir.  Peki, bir belge içindeki metni Windows’ta nasıl ararız? Windows Arama bir şey bulamaz. Windows Arama (eski adıyla Windows Masaüstü Araması) büyük bir hayal kırıklığıdır. Kısaca Windows aramayı Unutun gitsin. Hatta indexlemeyi de kapatın. Çünkü bilgisayarı ağırlaştıracaktır.

FileLocator nedir?

Makale sonundaki videoyu da izleyebilirsiniz.

FileLocator Lite, bilgisayarınızdaki dosyaları bulmanızı sağlar. Bulmak istediğiniz herhangi bir dosya için kapsamlı ve hızlı bir arama gerçekleştirir. Tüm yerel ve ağ bağlantılı depolama cihazlarınızda hızlı bir şekilde arama yapmanıza yardımcı olabilir. Belirli bir metin dizesini içeren bir pdf dosyası, txt veya  Word belgesi arıyorsanız, File Locator Lite işinize yarayacaktır.  FileLocator Lite bilgisayarınızı, ağ sürücülerinizi ve ağ bağlantılı bilgisayarlarınızı hızla tarayabilir ve ardından dosyaların içindeki metni bulabilir.

Windows’taki yerleşik arama işlevinin aksine, FileLocator belirtilen dizinlerde ve sürücülerde bulabildiği her dosyayı açar ve her birinin içini kontrol ederek size sonuçları gösterir.

FileLocator Lite Nereden İndirilir?

Yazılımı resmi web sayfasından indirebilirsiniz. Aşağıdaki download butonuna tıklamak sizi resmi web sayfasına yönlendirecektir.

DOWNLOAD

İndirdikten sonra yazılıma sağ tıklayın varsa engellemeyi kaldır kutusuna tik atıp uygula tamam deyip engellemeyi kaldırın.

FileLocator Lite Nereden İndirilir?

Exe’ye çift tıklayıp kuruluma başlayın. Kurulum tamamlandığında Lite ücretsiz‘i seçin. Ve tamam butonuna tıklayın.

FileLocator Lite Nereden İndirilir?

FileLocator Lite Nasıl Kullanılır? 

İçindeki metni hatırladığınız kayıp olan dosyanızı bulmak için dosya uzantısını yazın.

Ardından aradığınız metni ( metin içeren kutusuna yazın)

Bak kutusunda ise araması gereken dizinleri seçin. Ve başla butonuna tıklayın. Kısa bir süre sonra yeni microsoft word belgesi isimli word dosyasının içindeki aradığınız kelimeyi içeren word dosyalarını bulacaksınız.

FileLocator Lite Nasıl Kullanılır? 

Hepsi bu kadar.

“FileLocator Lite İle Dosya İçindeki Kelimeyi Arayın Ve Bulun” üzerine 5 yorum

    • @Dursun doğan

      valla benim işime yarıyor. hep bilgisayarım yeni metin belgesi, yeni word belgesi kötü çalışıyorum. ama içinde yazdıklarımı hatırlıyorum . Her belgeninin içine bakacağıma bu yazılım ile arıyorum. Şiddetle tavsiyemdir. Benim gibi düzenli çalışmayanlar için

      Yanıtla

Yorum yapın