Telefon Ve Bilgisayar Arasında Resimleri Hızlıca Aktar

Telefon Ve Bilgisayar Arasında Resimleri Hızlıca Nasıl Aktarabilirsiniz (Üstelik USB kablosu ve bluetooth olmadan!)

Telefon Ve Bilgisayar Arasında Resimleri Hızlıca Aktar

Telefondan bilgisayara, bilgisayardan telefona ister fotoğraflarınızı aktarın, isterseniz de sevdiğiniz müzikleri veya fotoğrafları telefondan bilgisayara hızlıca aktarıp yedeklemek isteyin bu işlem tahmininizden çok daha hızlı ve kolaydır. Bluetooth ile dosya aktarımı hepimiz biliyoruz ki saatler sürer, USB ile kablolu aktarım ise tam bir işkenceye dönüşür. Çünkü yanınızda kablonuz olmayabilir, arızalı olabilir. Peki transferi nasıl yapacağız derseniz FTP ile diyeceğim. İşte detaylar ve adım adım aktarımın nasıl yapılcağının resimli ve videolu anlatımı!

ShareMe ile dosya aktarımı nasıl yapılır?

ShareMe, Xiaomi için ücretsiz bir dosya paylaşım uygulamasıdır. ShareMe, Xiaomi’nin bir uygulaması olsa da, bu uygulamayı istediğiniz herhangi bir akıllı telefonda kullanabilirsiniz. Bu uygulama, telefonlar arasında dosya paylaşmak için Wi-Fi Direct‘i kullanır ve iyi olan şey, Wi-Fi Direct‘in  bilgisayarlarda da kullanılabilmesidir. Xiaomi veya başka bir Android cihazınızdan dosya aktarmak için Windows PC’nizde ShareMe’yi nasıl kullanacağınıza bir göz atalım.

ShareMe: FTP yoluyla Telefondan PC’ye dosya gönderme

ShareMe, FTP teknolojisine dayalı bir araçtır. Pc ile paylaş seçeneği sayesinde masaüstü yada dizüstü bilgisayara  kolayca erişim sağlar. Telefon ile Bilgisayar arasında tüm dosyalara erişmek için Windows Dosya Gezgini’nden bağlanmak üzere bir FTP bağlantısı sağlar.

Uygulamayı açın. ShareMe uygulamasını ilk kez kullanıyorsanız, telefonunuzdaki fotoğraflara, dosyalara ve diğer medya içeriğine erişmesine izin vermeniz gerekir.

ShareMe: FTP yoluyla PC'ye dosya gönderme

Ve sağ üstte bulunan menü seçeneğine ( ızgara-hamburger menüye) dokunun. Ve Pc ile paylaş’ı seçin.

Wi-fi bağlantısının etkin olduğundan emin olun (bu, kablosuz iletim için en önemli koşuldur) ve “Başlat” butonuna tıklayın.

ShareMe ile dosya aktarımı nasıl yapılır?

Başladıktan sonra, Taşınabilir ve Şifre korumalı arasından bağlantı türünü seçmeniz istenecektir.

Bu yöntemle ilgili tek sorun, birinin FTP adresine erişmesi durumunda telefonunuzun içeriğine erişebilecek olmasıdır. Bu nedenle, bir FTP bağlantısı başlattığınızda, ikinci seçeneği (şifre korumalı) seçtiğinizden emin olun. Çünkü  oluşturduğunuz ağı şifreli yaptığınızda bu ağa kim bağlanırsa bağlansın kullanıcı ismi ve şifre isteyecek.

Şimdi devam edelim ve:  Listeden parola korumasını seçin. Daha sonra kullanıcı adını ve şifreyi girmeniz istenecektir. Tamam butonuna tıklayın.

Telefondan PC'ye dosya gönderme

Ve kişisel bilgisayarınızla paylaşmak istediğiniz depolama alanını  seçin. Sonrasında ekranınızda bir FTP adresini göreceksiniz. Daha sonra ihtiyaç duyacağınız için adresi not edin.

Telefondan PC'ye dosya gönderme

Windows 10 PC veya dizüstü bilgisayarınızda Dosya Gezgini’ni açın ve ftp:// ile başlayan adresi yazın. Enter’a basın. PC’nize, dosya aktarmaya başlamak için tek yapmanız gereken kullanıcı adını ve şifreyi girmek.

ShareMe: FTP yoluyla Telefondan PC'ye dosya gönderme

Ve telefonunuzun tüm dosyalarını PC’nizde göreceksiniz.

ShareMe: FTP yoluyla Telefondan PC'ye dosya gönderme

Herhangi biri FTP bağlantınıza sahip olsa bile, oturum açma kimlik bilgileri, yani yukarıdaki adımlarla oluşturduğunuz kullanıcı adı ve şifre olmadan akıllı telefonunuzun verilerini göremezler.

Şimdi istenen dosyayı veya birkaçını seçiyoruz ve bir mobil cihazdan bilgisayara veya tersine  bilgisayardan akıllı telefona aktarıyoruz.

Aktarım işlemini bitirdikten sonra, uygulamaya dönmeniz ve FTP sunucusunu sonlandırmak için Durdur butonuna dokunuyoruz.

ShareMe: FTP yoluyla Telefondan PC'ye dosya gönderme

Artık, bir dahaki sefere dosya aktarmanız gerekene kadar cep telefonunun dahili depolamasına artık erişiminiz olmayacak.

Aşağıdaki konularda ilginizi çekebilir:

Telefondaki Resimleri Kablosuz Ağdan Bilgisayara Aktar (ceofix.com)

Android Telefonlar Arasında Işınlanma (NFC) İle Veri Aktar (ceofix.com)

Telefonun Dahili Hafızasındaki Uygulamayı SD Karta Taşıyın (ceofix.com)

Telefon Bildirimleri -Resimler – Mesajlar Bilgisayara Gelsin (ceofix.com)

Yayınlanma tarihi: 17 Şub 2022-Son güncelleme: 26-09-2023

“Telefon Ve Bilgisayar Arasında Resimleri Hızlıca Aktar” üzerine 4 yorum

Yorum yapın