İşletmeniz İçin Facebook Video Reklamları Oluşturma Rehberi

İşletmeniz İçin Facebook Video Reklamları Oluşturma Rehberi

Çoğu zaman, işletmeniz veya kuruluşunuz hakkında bilgi almanın en iyi yolu sosyal medyadır.  Facebook, özellikle işletmeler için en çok kullanılan sosyal medya sitelerinden biridir. İşletmenizi Facebook’ta tanıtmanın en iyi yollarından biri video reklamlardır.

Facebook video reklamları  müşterileriniz ve  işletmeniz hakkında bilgi edinmesi için ilgi çekici bir yol sunar. Ayrıca ürünlerinizi tanıtmanın da etkili bir yoludur. Bu makalede size Facebook’ta nasıl video reklamları oluşturabileceğinizi anlatacağız.

Facebook’ta bir video reklamı mı oluşturmak istiyorsunuz yoksa analiz edilmesini istediğiniz mevcut bir reklamınız mı var? Bu konuda yardıma mı ihtiyacınız var. Eğer öyle ise devam ediyoruz. Her büyüklükteki işletmeyle çalışıp ve mesajınızı iletmenize yardımcı olacak video reklamlar oluşturmanıza yardımcı olabilecek bir Video reklam hizmetinden yardım alabilirsiniz.

Facebook video ads, her büyüklükteki işletme için popüler bir araç haline geldi. İşletmenizin Facebook sayfasını tanıtmanıza ve video yoluyla web sitenize trafik çekmenize olanak tanır. Doğru video ile yeni müşteriler edinebilir ve satışları artırabilirsiniz. Bunun hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, invideo ile iletişime geçmelisiniz.

Facebook Reklamlarının Farklı Türlerini Anlayın

Facebook Reklamlarının çeşitli türleri vardır, ancak başlıca türleri şunlardır:

-Statik Reklamlar. Bunlar, sayfanın sağ tarafında bulunan fotoğraflar veya metin reklamlardır. Fotoğrafı veya metni sık sık değiştirebilirsiniz.

-Video Reklamları. Bunlar, sayfanın yan tarafında otomatik olarak oynatılan videolardır.

-Carousel(Döngüsel reklamlar). Bunlar, kaydırabileceğiniz yatay fotoğraf veya metin reklamlardır.

Grid (Izgara Reklamlar). Bunlar, ızgara benzeri bir tarzda düzenlenmiş reklamlardır. Statik veya video reklamlar olabilirler.

-Facebook Lead Ads(Potansiyel müşteri toplama). Bunlar  müşteri  oluşturmak içindir.

-Dinamik Reklamlar. Bu reklamlar içeriklerini hedef pazara, konuma ve müşteri listesine göre değiştirir.

Facebook Video Reklamları Nasıl Hazırlanır?

Facebook Reklamları, web sitenize veya sosyal medya sayfanıza büyük miktarda trafik çekmenize yardımcı olabilir. Ancak, özellikle çok az deneyiminiz varsa veya hiç deneyiminiz yoksa, kurulumu zor olabilir. Ancak biraz araştırma ve biçimlendirme ile ihtiyacınız olan sonuçları sağlayan kampanyalar oluşturabilirsiniz. Başlamadan önce göz önünde bulundurmanız gereken şeylerin bu listesine göz atın.

İsterseniz ana iletişim e-postanızı her zaman değiştirebilirsiniz.

Bir Facebook Videosu hazırlamanın ilk adımı bir video oluşturmaktır. Bu, bir Facebook videosunun yayınlanması için bir gerekliliktir. Yine de, dikkat çekici bir küçük resim ve reklamını yaptığınız ürüne yönelik bir başlık eklemek önemlidir. Böylece, insanlar kendi özet akışlarında gezinirken ve videoyla karşılaştıklarında, gezinmeyi bırakıp tıklamaları için yeterince ilgi çekici olur. Bir Facebook kullanıcısının bu videoyu izleyeceği kısa süre içinde, onların dikkatini çekmeniz ve buna değecek bir zaman ayırmanız gerekir.

Hedefler belirleyin

Birçok pazarlamacı, asıl amaçlarının ne olduğunu bilmeden reklam oluşturma hatasına düşer. En iyi sonuçları görmek istiyorsanız, ne harcamak istediğinizi ve sonuçlarınızı nasıl ölçeceğinizi bilmeniz gerekir. Kampanyadan ne elde etmeye çalıştığınızı bilmiyorsanız, sonunda ihtiyacınız olandan daha fazla para harcarsınız ve kampanyanızın ne kadar etkili olduğunu ölçemezsiniz.

Facebook’ta kullanıcı adınızı değiştirmek istemeniz durumunda bu kolay adımlar, size yardımcı olacaktır.

1000$’lık bir bütçeniz var ve web sitenize gelen trafiği artırmak istiyorsunuz. İlk olarak, ne tür bir trafiği çekmek istediğinize karar vermelisiniz. Sitenize yeni göz atan veya gerçekten müşteri olmakla ilgilenen kişilerin olmasını mı tercih edersiniz? Bu, görseli nasıl oluşturduğunuzu ve ne tür bir açılış sayfası kullandığınızı etkileyecektir!

En Yüksek Etkileşimi Elde Etme Stratejileri

Facebook’ta Video Tabanlı Reklamlar (FBVV), hedef kitlenize ulaşmak için güçlü bir araçtır. Geçmişte, video reklamlar, her 100 video görüntülemesi için ortalama 1.200 gösterimle yaklaşık %0.05’lik bir tıklama oranı (TO) elde ediyordu. Ancak, FB kısa süre önce, normal FBVV’den beş kat daha fazla etkileşim alan yeni bir mobil video reklam biçimi yayınladı.

Facebook’ta video tabanlı reklamlarınız için en yüksek etkileşimi elde etme stratejileri, videonuz için akılda kalıcı bir başlık tasarlamaktır. Kitlenizin ilgisini yeterince çekeceğinden eminseniz, açıklamalara sosyal medya sayfalarınıza veya web sitenize bağlantılar ekleyebilirsiniz.

Açıklamalarınızda pazar segmentinize hitap ettiğinizden emin olmanız da önemlidir. Yeni anneler için bir video hazırlıyorsanız, ürününüzün yeni doğan bebekler için güvenli olduğunu belirtmelisiniz. Facebook’un kampanya başına en fazla beş reklam oluşturmanıza izin verdiğini unutmamak önemlidir. Bir reklam işe yaramazsa, açıklamayı değiştirip tekrar deneyebilirsiniz. Herhangi bir değişiklik olmazsa, başka bir açı denemek en iyisidir!

Akılda kalıcı videolar oluşturun!

Facebook video reklamlarının çok karmaşık olması gerekmez. Bunları, önceden oluşturulmuş Facebook reklam şablonlarıyla birlikte gelen InVideo gibi araçları kullanarak oluşturabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, senaryonuzun ve videonuzun şablona eklendiğinden emin olmak, videonun  işlenmesini beklemek ve indirmek. Böylece, kısa sürede istediğiniz kadar ilgi çekici reklam oluşturabilirsiniz.

Reklam Yöneticisini Sık sık Kontrol Edin

Facebook’un Reklam Yöneticisi, videolarınızın performansını izlemek için harika bir araçtır, ancak mutlaka gerçek zamanlı olarak kullanabileceğiniz bir araç değildir. Video reklamlarınızın gün boyunca nasıl performans gösterdiğini, kaç gösterim aldıklarını ve o ana kadar ne kadar harcama yaptığınızı görmek için reklam yöneticisini kontrol edin.

Sayfanızın sağ üst köşesindeki açılır menüden, “Reklam Yöneticisi”ni ve ardından sayfanın üst kısmındaki “Performans” sekmesini tıklayarak Reklam Yöneticisine erişebilirsiniz. Videolarınızı kaç kişinin izlediğine ve reklamlarınızın Facebook’ta kaç kez gösterildiğine ilişkin verileri gösterir. Bu size video reklamlarınız için genel bir puanı sağlayacaktır.

Sonuç:

İşletmeniz için Facebook video reklamları oluşturma hakkındaki makalemizi yararlı bulacağınızı umuyoruz. Bu, işletmenizi ücretsiz olarak pazarlamanın harika bir yoludur. İlgi çekici bir video yaparsanız, kitlenizin dikkatini çekeceğinizi ve web sitenize trafik çekeceğinizi unutmayın. Daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız, lütfen istediğiniz zaman (invideo) ile iletişime geçin. Okuduğunuz için teşekkürler.

“İşletmeniz İçin Facebook Video Reklamları Oluşturma Rehberi” üzerine 2 yorum

Yorum yapın