Android’de Kayan Ekran-Uzun Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Android 11’de Kayan ekran görüntüsü yada diğer ifade ile “Uzun Ekran Görüntüsü” nasıl alınır:

Android'de Kayan Ekran-Uzun Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Android 11’de ekran görüntüsü alma yöntemlerine ek seçenekler geldi. Bunlardan biri, mümkün olduğunda kayan bir ekran görüntüsü almaktır. Ama önce yeni ekran görüntüsü seçeneklerine bir göz atalım.

İşte yeni ekran görüntüsü seçenekleri:

::Makale sonundaki videoyuda izleyebilirsiniz::

3 parmak ile ekran görüntüsü alma burada: –>> Tıklayın
Hızlı erişim menüsü ile ekran görüntüsü alma Burada: –>> Tıklayın

Bu seçeneklere ek olarak artık kayan ekran görüntüleri alabiliyoruz. Bir sayfa kaydırılabilir olduğunda, kaydır butonu görülür ve kayan bir ekran görüntüsü alabilirsiniz.

*Tüm uygulamalar kayan ekran görüntüsünü desteklemez. Ayrıca, her tür web sitesinde veya uygulamada kayan ekran görüntüsü alamazsınız. Sayfada çok sayıda reklam ve widget varsa, kayan ekran görüntüsü alma başarısız olabilir.

Android’de Tam Sayfa Ekran Görüntüsü” nasıl alınır:

Görüntüyü yakalamak istediğiniz ekranı açın.
Telefonunuzdaki güç tuşuna ve ses tuşuna aynı anda basın. (Yada sadece güç tuşuna basın ve ekran görüntüsü al butonuna basın.) Bir deklanşör sesi duyana kadar bu düğmeleri basılı tutun. Alternatif olarak 3 parmak ile ekran görüntüsü alma yada hızlı erişim menüsü ile ekran görüntüsü alma seçeneğini kullanın.

Yakaladığınız ekran görüntüsünün küçük bir resmini göreceksiniz. Hemen “Kaydır” butonuna dokunun. Artık sayfa otomatik olarak aşağı kaydırılacak ve aynı zamanda ekran görüntüsünü oluşturulacaktır.

Android'de Kayan Ekran-Uzun Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Sayfa çok uzunsa ve ekranı tamamlamanız gerekmiyorsa, hazır olduğunuzda ‘Bitti‘ seçeneğine dokunabilir veya işlemin sizin için tamamen bitmesine izin verebilirsiniz. Bitti butonuna dokunduğunuzda  çektiğiniz ekran görüntüsü ile gönderme, düzenleme, silme, kaydetme gibi işlemleri yapabilirsiniz.

Aşağıdaki konularda ilginizi çekebilir:

Android’de Tam Sayfa Ekran Görüntüleri Nasıl Alınır (ceofix.com)

Twitter’da Tweet’lerin Ekran görüntüsünü Kolayca Al (ceofix.com)

Yayınlanma tarihi: 26 Kasım 2021 – Son güncelleme: 14 mayıs 2023

“Android’de Kayan Ekran-Uzun Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?” üzerine 4 yorum

Yorum yapın