Skype Uzaktan Nasıl KapatılırSkype Uzaktan Nasıl Kapatılır?

Skype’da  sürekli online görünme yada sürekli durum değişiklikleri mi yaşıyorsunuz? Skype’da durumu nasıl offline duruma alabilirim?

Skype eski popülerliğini yitirdi farkındayım ancak hangi yazılıma ne zaman ihtiyacımız olur bilmek güç. Çünkü her yazılımın farklı özelliği var. Ve artık kullanmadığım Skype benim için yeniden kullanılabilecek en iyi bir yazılım oldu. Sorunlarda burada başladı.

Skype’ı çok az kullandığım için pek umrumda değil beni hangi durumda gösterdiği, açıkçası farkında bile değildim.  Ancak bir arkadaşım bana skype’da gece gündüz onlinesın demesi ile telefondandır demiştim. Çünkü akıllı telefonumdan skype ı kapatmıyordum masa üstümde ise bazen açık bazen kapalı oluyordu.

Skype kafasına göre durum değiştirmeye de başlayınca artık pek aldırış etmez oldum. Çünkü telefon ve masa üstünde özellikle de ikisi bir anda iyi bir performans sergilemiyor.

Hatta bu sebep ile masa üstünden bazı özelliklerini pasif yaptım. Örneğin işlem yapmazsam 1 dakika sonra beni dışarıda göster özelliği gibi. Çünkü bu özellik telefonda otomatik var ve kapatma yada süreği değiştirme gibi seçeneği yok. Bu sebep ile masa üstünden bu özelliğini kapattım. Çünkü durum göstergelerinde çok acayip değişiklikler sergiliyordu.

Tamam bunların hepsi bir çakışma masa üstü ve akıllı telefon ile uyumlu çalışamıyor Ancak insanın zor durumda kaldığı an ise akıllı telefonu fabrika ayarlarına geri dönderip içerisinde skype olmayan bir telefon ile Skype’ın saçmalıkları Microsoft’tan daha çok size dönebiliyor. Yani tüm bunlar bir hikaye Skype durum göstergelerinde yanılmıyor gibi oluyor. Ancak hiç de öyle değil.

Şayet telefonunuzda Skype var ise ve o telefonu fabrika ayarlarına geri döndermiş olsanız bile Android cihazda açık olan durumu kapatmıyor. Ve saçma bir şekilde oradan hala masa üstündeki Skype durumunu dışarıda,çevridışı , çevrim içi gibi değişiklikler yapabiliyor.

Skype ‘ı çok sık kullanmıyor olabilirsiniz. Ancak elbette telefonunuzda skype kuruludur her ihtimale karşı ve bu gibi durumlarda sizde android cihazınıdan yüklü bile olmayan Skype’ı kapatmak isteyebilirsiniz.

Skype’ın açık oturumlarını kapatmak için aşağıdaki adımları takip edin.

İlk olarak kaç yerde açık olduğunuzu kontrol edin.
Skype’da bir konuşma penceresini aktif hale getirin.  Aşağıdaki  komutu kopyalayıp , mesaj yaz kısmına yapıştırıp arkadaşınıza gönderiyormuş gibi enterlayın. Merak etmeyin. Sizin kopyaladığınız komut yada ekranda yazanlar arkadaşınıza gitmeyecek.

/showplaces

Şimdi ekran görüntüsüne bakalım” You have 2 online and points” Yani Ben Windows Skype ve Android Skype’da Online konumdayım. Bu demek oluyor ki Fabrika ayarlarına dönmüş bir telefonda Skype halen açık kısacası. 

skype online

Şimdi ise Android Skype’da oturumu kapatmak için aşağıdaki komutu kopyalayın.

/remotelogout

Ve yine mesaj penceresine yapıştırıp enterlayın. “ You have 1 online and points” yazsısı bize artık sadece windows’da skpe’ın açık olduğunu söylüyor. 

Şimdilik android skype’ı kapattık. Ekrandaki yazıların ve gerçekten kapandığını görmek için skpde oturumu sonlandırın ve yeniden başlatın. Ve Skype’ın açık kadığı yerleri gösteren üstteki kodu tekrar kullanın. Ve sadece masasütünde yada mobilde yani kulandığınız cihazda açık olduğunu görün. 
Dikkat:
Şimdilik dedim, neden mi? Çünkü bazen ansızın android cihazdan açık konuma gelebiliyorsunuz. Şayet böyle birşey tekrar olursa aynı komutu tekrar kullanın demekten başka bir çözümünü şuan için bilmiyorum. Sizlerin kullandığı bir yöntem var ise lütfen bizler ile paylaşabilirsiniz.

skype offline

Skype Alternafi WeChat
Skype İle Localhost Nasıl Birlikte Çalışır?

4 Yorum

  1. Şahan 24 Mart 2017 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 24 Mart 2017 Alıntıla
  2. noskype 13 Mart 2017 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 13 Mart 2017 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir