Windows’un Shake Özelliğini Pasifleştirelim

windows'un Shake özelliği

Windows’un shake (sallama ) özelliği nasıl pasifleştirilir?

Windows 7’de başlayan  ve windows 10 ‘da da süre gelen sallama özelliği şayet bazı sabitleme yazılımları kullanıyorsanız istemeyebilirsiniz.

Sebebi ise sabitleme işlemini yaparken de hafifçe sallama özelliği kullanacak olmanızdandır. Hem windows’un hemde  yazılımın sallama işlevi karışıklık yapabilecek olma ihtimalindedir. Ayrıca sallama işlevi açık olduğunda diğer yazılımlar ile yapacağımız işlemlerde birazda olsa gecikmesine sebebiyet verebilir.

Örneğin sabitlemek için sallarsınız ama diğer pencereler aşağı kaybolur. Buda istenmeyen bir durumdur. Çünkü pencereleri yeniden ekrana çağırmak zorunda kalacaksınız.

İşte bu gibi yada başka sebeplerden dolayı Windows’da shake özelliğini kullanmak istemeyebilirsiniz. Hatta tamami ile pasif etmeği bile isteyebilirsiniz? Peki bu mümkün mü?

Elbetteki Windows 7’de de Windows 10’da da kullanabileceğiniz bir registery kaydı ile Windows Sahke özelliğini pasif hale getirebilirsiniz.

Yapacağınız tek işlem ise aşağıdaki vereceğim rarlı dosyayı indirmek olacaktır.

aero shake özelliğini iptal etme

Dosyayı indirdikten sonra içerisinden iki tane .reg kaydı çıkacak.
Disable Aero Shake.reg
Enable Aero Shake (Default).reg

Disable  Aero Shake. reg kaydını çalıştırarak shake özelliğini pasif, Enable Aero Shake (Default).reg  kaydını çalıştırarak  windows 7 yada windows 10’daki shake özeğini anında açabiliyoruz.

Windows 10 Ve windows 7’de (kullanabileceğiniz reg kaydı) aşağıdan indirebilirsiniz.

 Alternatif link1-indir Alternatif link2 -indir

2 Yorum

  1. Berlinli 24 Kasım 2016 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 24 Kasım 2016 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir