Windows’dan Microsoft Teams Nasıl Kaldırılır

Teams (sohbet), Windows 11’de Skype’ın yerini aldı. Ancak

Teams (sohbet)’i kullanmak istemiyorsanız, Sohbet uygulamasını kaldırabilirsiniz.

Windows'dan Microsoft Teams Nasıl Kaldırılır

Microsoft TEAMS (sohbet), yeni sunulan Windows 11 özellikleriyle birlikte gelen bir uygulamadır ve görev çubuğunda hemen onu görebilirsiniz. Lakin pek çok kişi yerleşik uygulamaları sevmez ve gereksiz bulur. Gerçekten de eğer Skype yada farklı sohbet uygulaması kullanıyorsanız ve Teams’i kullanmayacaksanız bilgisayarda yüklü olmasının anlamı yoktur.

Windows 11’de Microsoft Teams (sohbet) uygulamasını kaldır!

(Makale sonundaki videoyuda izleyebilirsiniz)

Windows 11’de Microsoft Teams’i kaldırmak için Başlat butonuna sağ tıklayın ve açılan menüden listenin en üstündeki Uygulamalar ve Özellikler’i seçin veya Başlat Menüsü’ne tıklayıp Ayarlar’ı seçin ve Uygulamalar‘ı ve ardından Uygulamalar ve Özellikler’e tıklayın.

Microsoft Teams (sohbet) uygulamasını kaldır!

Uygulamalar ve özelliklerde uygulama listesinden “Microsoft Teams“i arayın. Microsoft Teams‘i seçin ve Kaldır’a tıklayın. Açılan menüden kaldırma işlemini onaylamak için tekrar kaldırmayı seçin. Hepsi bu kadar.

Windows 11'de Microsoft Teams (sohbet) uygulamasını kaldır!

Bilgisayarınızda bir sonraki oturum açışınızda Teams kendini otomatik olarak yeniden yüklemez. Bu kaldırma işleminden pişmanlık duyarsanız ve yeniden Microsoft Teams’i kullanmak isterseniz buraya tıklayıp masaüstünüz için doğrudan Teams’i indirebilirsiniz.

Yayınlanma tarihi: 22 Eyl 2021-10-03-2023“Windows’dan Microsoft Teams Nasıl Kaldırılır” üzerine 4 yorum

Yorum yapın