Windows 11’de WiFi Nasıl Açılır ve WiFi’a Nasıl Bağlanılır

Windows 11’de bir WiFi Ağı Nasıl Açılır ve Wifi’a Nasıl Bağlanılır?

Windows 11'de WiFi Nasıl Açılır ve WiFi'a Nasıl Bağlanılır

Kablosuz bağdaştırıcı sürücüsü kurulu ise ve Windows WiFi bağdaştırıcısını algıyor ise Windows 11’de bir WiFi ağına bağlanmak oldukça basittir.  Ve pek çok kişi bu işlemin nasıl yapılabileceğini bilse de  bazı kişiler için de merak uyandırıcı ve belirsiz gelebilir. Windows 11 ‘de Wi-Fi, Ses/Hoparlör ve Pil düğmelerini hızlı ayarlarda görev çubuğunun sağ alt köşesindeki küçük bir kutuda bir araya getirildi. Tek bir butona tıkladığınızda, kutudaki tüm butonlar için seçenekler açılır. Gelin bu kutuda yapacağımız işlemlere bakalım.

Windows 11 bilgisayarımı Wi-Fi’ye nasıl bağlarım?

(Makale sonundaki videoyu da izleyebilirsiniz)

Görev çubuğu köşesindeki hızlı ayarlar kutusuna tıklayın.

Windows 11 bilgisayarımı Wi-Fi'ye nasıl bağlarım?

Ardından, hızlı işlemler panelinde, wifi butonunun  açık olup olmadığını kontrol edin.  Wifi renkli olmadığı için kapalı olduğunu anlıyoruz. Üzerine tıklayıp açabiliriz yada sağa bakan oka tıklayın.

Wi-Fi etkinleştir

Wi-Fi’ın  kapalı, olduğunu buradaki anahtardan da anlayabiliriz. Anatara tıklayıp açıyoruz. Wi-Fi açıldığında, mevcut tüm Wi-Fi bağlantılarının bir listesini göreceksiniz. Bağlanmak istediğiniz ağ adına tıklayın. Bu Wi-Fi ağına düzenli olarak bağlanıyorsanız, Windows 11 bilgisayarınızın Wi-Fi kapsama alanında olduğunda otomatik olarak kullanabilmesi için “Otomatik olarak bağlan” seçeneğini işaretleyin. Ardından “Bağlan“a tıklayın.

Windows 11 bilgisayarımı Wi-Fi'ye nasıl bağlarım?

Seçilen ağ için “Wi-Fi şifresini” veya “Ağ güvenlik anahtarını girin” altındaki kutuya girin. Ardından, sonraki butonuna tıklayın. Bir veya iki saniye içinde Windows 11, seçtiğiniz Wi-Fi ağına bağlanır.

Ağ güvenlik anahtarı

İPUCU: Bağlanmak istediğiniz Wi-Fi ağında da WPS etkinse, Wi-Fi güvenlik anahtarını girmek yerine yönlendiricideki WPS düğmesine basmanız yeterlidir.

“Windows 11’de WiFi Nasıl Açılır ve WiFi’a Nasıl Bağlanılır” üzerine 4 yorum

Yorum yapın