Telefonda Karşı Tarafa Ses Gitmiyor

Telefonda karşı tarafa sesiniz çok az gidiyor ise telefon hoparlörleriniz ve ya mikrofonunuz ıslanmış yada tozlanmış olabilir.

Telefonda Karşı Tarafa Ses Gitmiyor

Telefon Hoparlörleriniz  Tozlanmış yada Islanmış  ise kesinlikle Temizlik zamanı gelmiştir. Peki telefon hoparlörleri nasıl temizlenir?

Modern akıllı telefonların çoğu  suya ve toza dayanıklıdır ve laboratuvar koşullarında test edilmiştir. Ancak hoparlörler hassastır ve bazen telefonlarımızı tozlu bir ortamda kullandığımızda, küçük parçacıkların birikmesi ve hoparlörlerdeki ses çıkışını engeller. Ayrıca, telefonunuzun hoparlör kısmına su girdiğinde de ses boğuk hale gelir. Sonuç olarak, cihazımızdan düşük kaliteli ses duyabiliriz. Telefonunuzun hoparlörünü ve mikrofonunu nasıl temizleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Telefon hoparlörleri açma yada temizleme uygulamaları:

Bugün kullanabileceğiniz birkaç aracı listeleyeceğim. Hepsi aynı işlemi yapıyor. Lakin bir uygulama mağazadan kaldırıldığında diğerini kullanabilirsiniz.

(Makale sonundaki videoyu’da izleyebilirsiniz:)

Android’de Hoparlör Tıkanmasını Düzelten Uygulamalar

1.Speaker Cleaner – Remove Water, Fix & Boost Sound

Android'de Hoparlör Tıkanmasını Düzelten Uygulamalar

2. Super Speaker Cleaner – Remove Water & Fix Sound

Speaker Cleaner

3.Speaker cleaner – Remove water & fix sound

Telefon Hoparlörlerini Temizleme

Tek yapmanız gereken kulaklıkları çıkarmak, sesi en üst düzeye çıkarmak (Cihazın yan tarafındaki ses düğmesini kullanarak sesi maksimuma ayarlayın.) ve telefonu, hoparlörü aşağı bakacak şekilde konumlandırmaktır. Uygulama, ünitedeki suyu ve tozu temizleyerek hoparlörü temizler.

Telefonda Karşı Tarafa Ses Gitmiyor ise Tozlu Telefon Hoparlörlerini Manuel Temizleyebilirsiniz

Telefonda Karşı Tarafa Ses Gitmiyor

Telefonda karşı tarafa ses gelmiyor Sorunu devam ederse Telefonunuzun Hoparlör Sesini Daha Yüksek Hale Getirmek İçin En İyi Püf Noktaları

Yukarıda belirtilen önlemler işe yaramazsa veya hala endişeleriniz varsa, Hoparlör ızgarasını temizleyin.

 Telefonda Karşı Tarafa Ses Gitmiyor

Hoparlör ızgarasını temizlemek için bir iğne, ıslak mendil ve bir fırça kullanın, ardından sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Aşağıdaki konularda ilginizi çekebilir:

Telefonunuzu Test Edin (ceofix.com)

Telefonunuzun Modelini Unuttunuz mu? (ceofix.com)

“Telefonda Karşı Tarafa Ses Gitmiyor” üzerine 6 yorum

 1. Sony Xperia M4 Aqua telefonumun sesi karşıya gitmiyor. Sorun mikrofonda. Tıkalı olduğunu hiç zannetmiyorum ama dediğinizi bir deneyeceğim. Bir iki yıldır bu yüzden kulaklıkla kullanmak zorunda kalıyorum umarım düzelir. Çok teşekkür ederim.

  Yanıtla
  • @shampuan

   Valla shampuan benimde öyle idi, konuşamıyorduk ve kapatmak zorunda kalıyordum. Pandemi var diyede kulaklık almıyorum yanıma. Araştırdım ve bu bilgileri edindim ve düzeldi. İnşaallah senin telefonda düzelir.

   Yanıtla
 2. Böyle yazılımlar olduğunu ilk defa duyuyorum , ama bende de ses karşı tarafa az gitmeye başladı deneyeceğim , elinize sağlık

  Yanıtla

Yorum yapın