WhatsApp’ta Birinin Sizi Engelleyip Engellemediğini Nasıl Anlarsınız

WhatsApp’ta birinin sizi engelleyip engellemediğini anlamanın yollarını mı arıyorsunuz? WhatsApp’ta birinin sizi engelleyip engellemediğini anlayabilirsiniz.

WhatsApp

Bu günlerde sosyal medya platformlarında yeni bir trend yaşanıyor. Birine üzülürsek, kızarsak onu doğrudan engelliyoruz. Karşı tarafın ise engellendiğinden çoğu zaman haberi olmuyor yada şüphe duyuyor. Whatsapp mesajlaşma uygulaması, gizlilik nedeniyle birileri tarafından engellendiğinizde sizi uyarmaz. Yada başka bir değişle birini siz engellediniz karşı tarafa engellediğinize dair bir bilgi gitmez.

Kişi size açıkça söylemedikçe, yada siz karşı tarafa seni engelledim demedikçe, WhatsApp’ta engellendiğinizden asla %100 emin olamazsınız. Bunu bulmanın kesin bir yolu olmasa da, birinin sizi engelleyip engellemediğini bulmanın tek yolu bir dizi göstergeden geçer. Whatsapp’ta birinin sizi engelleyip engellemediğini nasıl kontrol edebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

WhatsApp’ta birinin sizi engellediğini nasıl anlarsınız?

Son Görülmeyi Kontrol Edin

Birisi sizi WhatsApp’ta engellerse, o kişinin son görülme veya çevrimiçi durumunu sohbet penceresinde göremezsiniz.

Mesaj onay tikleri

Bir kişiye gönderilen mesajlar yalnızca bir onay işareti gösterir. İkinci onay işareti hiç görünmüyorsa, engellenmiş olabilirsiniz.

Profil fotoğrafını kontrol edin

Arkadaşınızın artık bir profil resmi yoksa ve daha önce olduğundan eminseniz ve profil resmini hiç görmüyorsanız engellenmiş olabilirsiniz.

whatsapp profil resmi

Onu aramayı deneyin!

Sizi engellemiş olabilecek kişiyi WhatsApp üzerinden arama girişimleri sonuçlanmayacaktır. Aramanızın sonunda telefon çalmaya devam edecek, ancak sizi engelleyen kişi, onu aramaya çalıştığınıza dair herhangi bir bildirim almayacaktır.

Bu yukarıda saydığımız tüm göstergeler var ise, kullanıcının sizi engellediği anlamına gelebilir. Ancak başka olasılıklar da vardır.

– Arkadaşınız gizlilik ayarını “Hiç kimse” olarak değiştirmiş olabilir, böylece fotoğraflarını veya profil bilgilerini kimse göremez!

Son görülme özelliğini kapatmış olabilirsiniz.

Mesajlarınız görülmedi. Ancak bu, kullanıcının telefonunun kapalı  olduğu, internetinin olmadığı ya da uygulamayı kaldırdığı anlamına da gelebilir.

Aramanız yanıtlanmadı: Bu, gizlilik ayarlarında sesli aramaları devre dışı bıraktıkları anlamına da gelebilir.

Whatsapp’da Engellendiğinizi kesin olarak anlamanın yolu!

Ve son olarak, bir grup oluşturun “Bu, engellendiğinizin en kesin işaretidir.”

whatsapp engelleme

Kullanıcıyı bir gruba ekleyin. Belirli bir kişi tarafından engellendiyseniz, “Kişi eklenemedi” yazan bir mesaj alırsınız.

Yayınlanma tarihi: 28 Tem 2021-güncellenme tarihi: 02-12-2022

“WhatsApp’ta Birinin Sizi Engelleyip Engellemediğini Nasıl Anlarsınız” üzerine 4 yorum

Yorum yapın