Gmail’i Karanlık Temada Kullan

Karanlık mod, son birkaç yılda inanılmaz derecede popüler hale geldi. Bu akıma uyanların biri de Gmail’dir. Bilgisayardan herhangi bir internet tarayıcısını kullanarak Gmail’de karanlık modu nasıl aktif edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Gmail'i Karanlık Temada Kullan

Artık insanlar işletim sistemleri ve uygulamaları için karanlık modu kullanıyor. Kimileri görme sorunları ile kimileri için büyük bir hava Dark Mode ( Karanlık mod) Siyah gizemi temsil ettiği için özellikle gençler tarafından herhangi bir sağlık sorunu olmadan bile tercih meselesi oldu. İşin içinde bir de pil tasarrufu oluyor dendiği için artık vazgeçilmez oldu. Sanki kimileri sevmese bile neredeyse pil az harcıyor diye karanlık temaları tercih etmeye başladı. Çünkü telefon ve laptoplarda pil çok önelidir. Ve tasarruflu kullanmak gereklidir. Özellikle de elektrik olmadığı zamanlarda. Bu sebeplerden dolayı artık hemen hemen her uygulamanın karanlık modu var.

Gmail’de karanlık mod nasıl aktif edilir?

Gmail’i açın. Sağ üstteki dişli çark simgesini tıklayın.

Gmail'de karanlık mod nasıl aktif edilir?

Tema’da “Tümünü görüntüle“ye tıklayın.

Gmail Karanlık Tema

Tema seçeneklerin bulunduğu bir açılır pencere açacaktır. “Varsayılan” renk şemasının sağındaki ilk seçenek olarak listelenen “Siyah” seçeneğini bulacaksınız.

Gmail'de karanlık mod nasıl aktif edilir?

Sadece  siyah bir dikdörtgen gibi görünecektir. Tıklayın ve ardından “Kaydet“i tıklayın.

Gmail dark mode

Eğer siyah temadan sıkılırsanız aynı yerde bulunan varsayılan temaya geçebilirsiniz.

Gmail'i Karanlık Temada Kullan

 

“Gmail’i Karanlık Temada Kullan” üzerine 4 yorum

  1. Karanlık temayı şahsen pek tercih etmiyorum ama göz sağlığı açısından düşünürsek daha iyidir. Teşekkürler faydalı paylaşım.

    Yanıtla
  2. Siyah tema kullanmıyorum lakin seçenek olması kullanıcı açısından herzaman iyidir gençler bayılıyor, elinize sağlık.

    Yanıtla

Yorum yapın