Hayallerde Olan Şimdi Gerçekleşti Toyota yui

CES 2017 de İlgiç Teknojiler İle Eskiden Hayallerde Olan Ürünleri Gördük

Teknoloji ilerledikçe artık yeni çıkan ürünlerde bilim kurgu filmlerinden çıkmış gibi duruyorlar. Ve artık insanların hayal edipte tasarlanamayacak hiç bir şey yok.

Sadece maddi imkanlar olsun. Böylelikle de parası olan teknolojide ilerliyor diyebiliriz. Hem üretim hemde tüketim açısından.

Ces 2017’de ise benim en dikkatimi çeken ürünleri bu konumuzda yer vermek istedim. Türkiye şartlarında ne kadar kişi bu ürünlere sahip olur bilinmez.

Türkiye’deki teknoloji sadece telefon alanında ilerliyor. Daha doğrusu teknolojik tüketim desem daha doğru olur. Herkesin vazgeçemediği akıllı telefonlara aşırı bir ilgi var. Ve en yakından takip edilen ürün cep telefonları diyebilirim.

İşte eskiden hayal ama şimdi gerçek olan teknolojiler:

 Toyota yui yapay zekalı otomobil

Bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi görünen Yui isimli Toyota’nın yeni konsept otomobili yapay zekâ asistanı ile fütürist tasarımı ve aerodinamik yapısı ile tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

 

Sihirli Ayna

Youcam Makeup

Bir diğer ürün bayanların dikkatini çekip ilgi göstereceği bir ürün Youcam Makeup isimli teknoloji akıllı bir ayna. Görevi ise kişiye en uygun makyajı belirliyor. Ayna ayna söyle bana hangi makyaj stili doğru olur bana :))

 

Havada bir koku mu var?

Wair Active i

 

Sıradaki teknoloji ise sağlık alanında. Wair Active isimli ürün bir fular gibi duruyor. Ancak görevi çok etkileyici. Fransız girişimci tarafından tasarlanan ürün, hava kalitesini ölçüyor ve uyarıyor. Eğer Supairman’den bir uyarı alırsanız fular gibi tasarlanan maske ile burnunuzun ve ağzınızı kapatabiliyorsunuz. Elbette maskenin içinde toz, gaz ve bakteriler için bir filtre bulunuyor.

 

Kablolu kulaklık mı? O ne?

şarj üniteli kablosuz kulakllık

Sony oraya buraya takılan kablolu kulaklıklara son verdi ve şarj üniteli kablosuz kulaklıkları ile gözleri büyüledi. Kablosuz kulaklıkların 2017’nin ikinci yarısından sonra piyasaya çıkması bekleniyor

 

Kablosuz bir teknoloji daha. Ama bu seferki uçuyor.

LG’nin PJ9 kodlu uçan hoparlörü

LG’nin PJ9 kodlu uçan hoparlörü havada asılı olarak durabiliyor. Ev veya dış mekan fark etmeden müzik, podcast ve diğer tüm ses içeriklerini oynatabiliyor. Levitation Station’ın üzerinde bulunan güçlü elektro mıknatıslar ile havada asılı kalabilen ürünün çekirdek kısımda ise Levitation Station içine gömülü, türbin bıçağından esinlenilen tasarıma sahip olan 360 derecelik çok yönlü hoparlör; aynı zamanda bir subwoofer’ın derin bas etkisini kullanıcılara sunuyor.

2 Yorum

  1. teknolojisever 9 Ocak 2017 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 9 Ocak 2017 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir