Yazıcı Yazıları Basmıyor! Siyah Kartuşsuz Çıktı Nasıl Alınır

Yazıcıdan baskı alamıyorum! Eyvah, Siyah kartuş bitti!  Yazıcıdan baskı alınır mı? Yazıcı Sadece Resimleri Basıyor Neden Yazıları Basmıyor?

Yazıcı Sadece Neden Resimleri Basıyor Yazıları Basmıyor

Yazıcılar ile ilgili sorunlarımız hiç bitmez. Zaman zaman baskı ile ilgili çeşitli sorunlar yaşarız. Bunlardan biri de yazıcının resim ve yazı içeren bir dosya içeriğinden baskı almak istediğimizde sadece resimleri basıp yazıyı kağıda basmamasıdır.

Yazıcı baskı kağıdına neden baskıyı vermez ama resimleri basar? Ve Bu sorun nasıl aşılır?

Geçtiğimiz günlerde başıma bir olay geldiği için sizlerinde bu sorunu yaşayabileceğini düşündüğümden bugünkü makalemizde bu konuya değinmek istedim.. Öncelikle başıma gelen olayı anlatayım. Microsoft Word belgesinde resim ve yazı içerikli dosyamı hazırladıktan sonra yazıcıdan çıktı almak istedim. Bir kaç kerede baskı almayı denesem hiç bir türlü baskıyı alamadım. Sorun Word belgesinin içindeki resmi kâğıda basıyor ama yazıları kâğıda basmıyordu. Sorun mürekkepde idi ve bunu aşmak için bir deneme daha yaptım. Tek kartuş ile yazdırmak.

Yazıcıda Tek kartuş kullanılır mı ? Yazıcıda tek katuş neden ve nasıl kullanılır?

Tek kartuş baskı alamadığınız acil durumlarda kullanılabilir, Şöyle ki yukarıdaki örneğimde sadece resim basıyor yazıları basmıyor demiştim. Çünkü renkli mürekkep dolu siyah mürekkep tamamen bitmiş. Ve yazılar siyah olduğu içinde baskıyı alamıyordum.

Baskıyı hemen alabilmek için boş olan siyah kartuşu çıkarttım ve tek renkli kartuş ile yeniden baskı almayı denedim.

Siyah kartuş bitti çıktı nasıl alınır? 

Tek renli kartuş ile baskımı alabildim. Lakin yazılar elbette siyah değil. Renkli kartuşun içindeki en koyu yeşil ve gri renkler ile bastı. Elbette tek kartuş ile yazdırmak sağlıklı ve güzel olmasa bile acil durumlarda işinizi yarar.

Mürekkep göstergesi siyah kartuşun boş olduğunu göstermedi mi?

 Siyah Kartuşsuz Çıktı Nasıl Alınır

Elbette aklınıza şu soru gelebilir, siyah mürekkebin boş olduğunu nasıl anlamadın. Göstegede kartuşun boş olduğunu bilebilirsin. Hayır, bilemezdim! Çünkü henüz sıfır açtığım renkli mürekkebide bitmiş olarak gösteriyordu sanırım yazılım hatası diye düşünüyorum.

Ama sizde belkide bu gösterge doğru gösterebilir. Ve bir kaç kâğıt boşa vermeden kontrol edebilirsiniz. Kartuşların doluluk oranı da kontrol etmeyi unutmayın.

yayınlanma tarihi: 03-06-2021- son güncellenme tarihi 26-09-2022

“Yazıcı Yazıları Basmıyor! Siyah Kartuşsuz Çıktı Nasıl Alınır” üzerine 4 yorum

Yorum yapın