Lazer Kulaklık İle Fark Yaratın!Lazer Kulaklık İle Fark Yaratın!

Teknoloji geliştikçe görünümlerde fark yaratılmaya devam ediyor. Yeni nesil kulaklık ise Lazerli kulaklık Glow!

Genellikle giyilebilir teknolojilerdeki şıklık geliştikçe akıllara yeni fikirler geliyor. Artık kulaklıklardaki sadelik bir kenara bırakılıyor ve lazerli kulaklıklar ile etrafa ışık saçılıyor. Bir Kickstarter projesi olan Glow isimli kulaklık kablosunda lazer teknolojisi kullanılarak üretilmiş.

glow-light

7 kişilik bir ekibin ürünü olan Glow’un lazer teknolojisi ise oldukça farklı. Çünkü yaydığı ışık müziğin ritmine göre parlıyor. Ve bu kulaklık sadece lazer teknolojisini sunmuyor. Kulaklık da pek çok özellik de mevcut. Kablodaki mini kumandası ile müziğin sesini ayarlıyorsunuz, asistan uygulamaları kullanalabiliyorsunuz, hazır mesajlar gönderip, görüşme gerçekleştiriyorsunuz ve akıllı telefonun kamerasıyla uzaktan çekim yapabilme özelliklerini de barındırıyor. Aslında yapımcılar bununla da kalmıyorlar ve 1 milyon dolar fonu bulabilirlerse, bir de kalp monitörü eklemeyi düşünüyorlar. Ve bu kalp ritmi eklenti ile istenirse mevcut olan lazerin kullanıcının kalp ritmine göre hareket edeceğini belirtiyorlar.

heart-525x300

Kulaklıkda sadece tasarıma odaklanmadıklarını belirten yapımcılar üretici ortaklarının ses sistemleri sektöründe 24 yıllık tecrübesi olduğunu dile getirdiler. Ses kalitesi, Shure S215 kulaklığıyla eşdeğer bir kaliteye sahip olup Glow’un Beats Tour‘dan daha kaliteli bir ses kalitesi sunduğu belirtiliyor.

glow2-525x300

Lazeri kullanabilmek için şarj etmeniz gerektiğini belirtelim. Tam şarj ile 8 saat lazeri kullanmak mümkün. Müzik dinleyebilmek için ise şarja gerek duyulmuyor. Yani kulaklığın şarjı kalmasa bile müzik dinlemeye devam edebiliyorsunuz.

Glow, mavi, yeşil ve kırmızı olmak üzere 3 farklı renk seçeneğine sahip. Şayet Glow’u şimdi satın almak isteyenler 149 doların üzerinde destek vermeleri gerekiyor. Glow piyasada yerini ise Temmuz ayında alacak.Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir