Windows 10 ‘da Yerel Ses Kaydedici Uygulamasını Kullan

Ses kaydedici uygulamasına her zaman ihtiyacımız vardır. Ama Windows 10 kullanıyorsanız ek yazılıma hiç ihtiyacınız yok.

Windows 10 'da Yerel Ses Kaydedicisi Uygulamasını Kullan

Windows 10 ile birlikte gelen  Ses kaydedicisi uygulaması hem basit hemde ücretsiz. Sesinizi kaydetmek için Windows 10’da yerleşik olan “Ses kaydedicisi” büyük alternatif. Çünkü, Ses Kaydedicisi,  ses kayıtları kaydetmenize, düzenlemenize, kesmenize ve kayıtlarınızı paylaşmanıza olanak tanır. Profesyonel bir program veya kayıt cihazı kullanmadan hızlı ve net ses kayıtlarını ses kaydedici ile yapabilirsiniz.

Windows 10’da Ses kaydedicisi nerede ve nasıl açılır

Arama kutusuna “Ses Kaydedicisi” yazın ve ardından açmak için uygulamaya tıklayabilirsiniz.

Windows 10'da Ses kaydedicisi nerede ve nasıl açılır

Alternatif Yöntem:

Ses Kaydedicisi uygulamasına Başlat Menüsünden de erişebilirsiniz. Sadece Başlat menüsüne tıklayın ve “S” harfine gidin ve Ses kaydedicisi’ne tıklayın.

Ses Kaydedicisi

Windows 10’da Ses kaydedicisi kullanılarak kayıt nasıl oluşturulur

Ses Kaydedicisi’ni açın ve kayda başlamak için “Kaydet” butonuna tıklayın.  ( Ctrl + R tuşlarına basarak kayda başlayabilirsiniz.)

ses kaydedicisi kayıt

Ses kaydını bitirmeden  yarıda kesmek istediğinizde “Duraklat” butonuna tıklayın.  Bitirdiğinizde, “Durdur” butonuna tıklayın.  (Ayrıca Esc, Backspace veya Boşluk Çubuğu’na basarak kaydı durdurabilirsiniz.) Ve oluşturduğunuz ses kayıtlarını gösteren yeni bir pencere açılacaktır. Kayıtları dinleyebilir veya yeniden adlandırabilir, silebilirsiniz, bulunduğu dosya konumunu açabilirsiniz. Tüm bunları yapmak sadece sağ tıklayıp seçimizi yapın.

Ses kaydedicisi

Kaydettiğiniz Ses  kaydına ait dosyalar .m4a formatında kaydedilir.

Ses Kaydedici ile Ses Kaydını Düzenleme

Listeden düzenlemek istediğiniz ses kaydını seçin.

Sağ alt köşedeki Kırp butonuna tıklayın.

Kırpmak istediğiniz kısımları dışarıda bırakarak kaydın başlangıcını ve sonunu seçmek için kaydırıcıları kullanın. Önemli kayıtların olduğu yerleri kesmediğinizden emin olmak için Oynat butonuna tıklayıp dinleyin.

Ses Kaydedici ile Ses Kaydını Düzenleme

Kaydı kırpmayı bitirdikten sonra Kaydet (disket) butonuna tıklayın. Bir kopyasını kaydet (önerilen) veya Orijinali güncelle seçeneğini seçin. Orijinal sürümü güncellemek, kestiğiniz sesi kalıcı olarak silecektir.“Windows 10 ‘da Yerel Ses Kaydedici Uygulamasını Kullan” üzerine 2 yorum

  1. Avatar for Didem karaca

    keşke kaydı Mp3 şeklinde yapabilseydi ses düzenleme özelliği olduğunu yeni öğrendim, elinize sağlık

    Cevapla

Yorum yapın