Teknoloji İle Arkadaş Olabilirsiniz Azuma HikariEv çok mu sessiz? Azuma Hikari, Sanal bir asistandan daha fazlası ile hayata ses getiriyor

Yalnız yaşayan ve sessizlikten hoşlanmayanlara hologram arkadaş tasarlandı. Japonya ve Amerika’daki tek yaşayan erkekleri hedefleyen Gatebox firması, sessizlikten ve yalnızlıktan hoşlanmayan erkeklere A4 boyutunda , bir kahve makinası vari,  holografik bir anime ile çare bulundu. Utangaç, nazlı ve çocuksu karaktere sahip olan anime Azuma Hikari ile siz işte olsanız bile mesajlaşmanız mümkün oluyor.

Azuıma Hikari

Hatta Azuma, sahibinin eve dönmesini bile merakla bekliyor ve sahibi ile birlikte tabii ki bir fanusun içinden kahvesini bile yudumluyor. Mavi saçları ve tavırları ile tam ile oldukça dikkat çekici olan animeye sahip olmak isteyenler 2700 dolar ödemesi gerekiyor.

Azuma Hikari, sahibi ile ev içinde yada sahibi işte iken bile kısa mesajlar ile iletişime geçiyor dedik, ses tonu ile de insanı rahatlatıcı bir konuşması var. Ancak marifetleri bu kadar ile kalmıyor. Azuma Hikari’deki ev tipi kahve makinesinin boyutunda ve interaktif, yapay zekaya dayalı yeni bir ev otomasyon sistemi aslında. Dolayısı ile de akılı ev aletlerini yönetebiliyor. Yani, ışıklar ve robotik cihazlara istediğini yaptırıyor.

interaktif, yapay zekalı anime

Gatebox, daha sonra farklı animede üreteceklerini bildirmiş. Animeyi inceleyecek olursak, bir fanus içinde ve küçücük olması ile pek hoş değil.

Oyuncak bebeklerin canlılarını anımsatan animeyi ,anime hayranı olan erkeklerin seveceğini düşünsem de animenin kırılmasından da korkmuyor değilim. Hani fanus içinde bir teknolojik bebek diyelim.

Siz Azuma Hikari’yi nasıl buldunuz ve sizin ne gibi fikirleriniz olurdu? Aşağıdaki videoyu izlemeyi unutmayın.

2 Yorum

  1. Tezcan 23 Aralık 2016 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 23 Aralık 2016 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir