Windows 10’da Görev Yöneticisini Her Zaman En Üstte Sabitle

Görev yöneticisini manuel olarak minimize’ye tıklayıp küçültmediğiniz sürece  her zaman diğer pencerelerin en üstüne sabitleyebilirsiniz.

Windows 10'da Görev Yöneticisini Her Zaman En Üstte Sabitle

Görev Yöneticisi, Windows 10’daki işlemleri, performans istatistiklerini, uygulama geçmişini, kullanıcıları, işlem ayrıntılarını ve hizmetleri görüntülemek ve yönetmek için kullanılır. Eğer bilgisayarınızda sorun var ise ve bu sorunları tespit edip düzeltmek istiyorsanız görev yöneticisini elinizin altında tutmak akıllıca bir fikirdir. Kaç pencere açarsanız açın farketmez Görev Yöneticisi’ni Windows 10’da her zaman üstte tutturabilirsiniz.

Windows 10’da Görev Yöneticisi her zaman en üstte nasıl sabitlenir?

Yapmamız gereken ilk şey, Görev Yöneticisi’ni açmaktır, CTRL + ALT + DEL klavye kısa yolu kullanarak  görev yöneticisini açabiliriz. Yada görev çubuğuna sağ tıklayıp görev yöneticisine tıklayıp, görev yöneticisini açabiliriz.

Basit Görev Yöneticisi arayüzünü görürseniz, pencerenin altındaki “Diğer ayrıntılar” a tıklayın.

görev yöneticisi penceresi

Daha  sonra Seçenekler menüsüne tıklayın. Her zaman en üstte seçeneğini göreceksiniz. “Her Zaman Üstte” yi seçin. Seçeneğin solunda bir onay kutusu görünecektir.

Windows 10'da Görev Yöneticisini Her Zaman En Üstte Sabitle

Şimdi Görev Yöneticisi penceresini kontrol edin.  Görev yöneticisi penceresi her zaman Açtığınız tüm pencerelerin üstünde kalacaktır. Bu özellik, Görev Yöneticisini kapatıp yeniden açtığınızda bile açık kalır.

“Her Zaman En Üstte” özelliğini daha sonra devre dışı bırakmak isterseniz, “Seçenekler” menüsünde “Her Zaman En Üstte” ye tıklayıp onay işaretini kaldırmanız yeterlidir.

 “Windows 10’da Görev Yöneticisini Her Zaman En Üstte Sabitle” üzerine 2 yorum

 1. Avatar for İsmail gümüş

  Bu özellik nezaman geldi hayret , hesap makinesinde vardı ama görev yöneticisinde de bulunduğunu makalenizden farkettim , elinize sağlık

  Cevapla
  • Avatar for Nimet Tuba Öz

   @İsmail gümüş

   Aslında başlığı açmak da geç kaldım bildiğim 2019 ekimden beri var. Teşekkür ederim yorum için

   Cevapla

Yorum yapın