Microsoft Spartan Özellikleri!Microsoft Spartan Özellikleri!

Microsoftun merakla beklenen tarayıcısı Spartan dün akşam tanıtıldı!

Adından sıkça bahsettiğimiz ve Spartan tarayıcı Microsoft’un için dünkü tanıtımında özellikleri ve detayları da ortaya çıktı. Yeni tarayıcı, Spartan’ın Windows 10 işletim sisteminin varsayılan tarayıcısı olarak geleceği açıklandı. Sörf deneyimi kolaylaştırıp daha işlevli bir tarayıcı haline getirilen Spartan yeni bir render motoru ile geliyor. Kullanıcı dostu gelişmtirmeleride bünyesinde barındıran Spartan, Notes ve Clipping Tools özellikleri ile tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

spartan2

Notes ve Clipping Tools Nedir?

Notes ve Clipping özelliği herhangi bir web sitesine not eklemek isteyen kullanıcıların yararlanacağı bir özellik. OneNote entegrasyonu sağlayan Clippy Tools ise site içeriklerinin kolayca OneNote’a kaydedilmesini sağlıyor.

Cortana

Çok beklenip, merak edilenlerden biri de Cortana. Cortana’dan Spartan kullanıcıları sesli komutlar aracılığıyla arama yapmasını ve sonuçları listelemesini isteyebilecekler. Bu konuda daha çalışmalarının sürdüğünü de belirten Microsoft, başka özelliklerinde geleceğini duyurusunda bulundu.Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir