Android’de Uçak Modunu Etkinleştir Veya Devre Dışı Bırak

Telefonda uçak modu nasıl açılır yada kapatılır?

Android'de Uçak Modunu Etkinleştir veya Devre Dışı Bırak

Uçak modu akıllı telefonlarda, tabletlerde, dizüstü bilgisayarlarda, akıllı bileklik gibi giyilebilir teknolojik cihazlarda bulunuyor. Uçak modu bir cihazın hücresel verisini, kablosuz ağını ve Bluetooth’u “tüm kablosuz iletimi” devre dışı bırakır. Sadece bu kadarı ile sınırlı değil Uçak modunun bazı elverişli özellikleride vardır. Örneğin, cihazınızın pilini korumak, hızlı şarj etmek, kablosuz bağlantı sorunlarını çözmek ve belkide biraz sessiz ortamda kalıp sadece kendinizi dinlemek gibi…

Buna karşın Uçak modunu bazı kişiler kullanmak istemeyebilir.  Bunun nedeni ise Donanımsal sebepler olabilir yada bildirim alanında yanlışlıkla uçak modunu seçip telefon aramalarını, mesajları veya mail bildirimlerini kaçırıyor olabilir. Bu gibi durumlarda çözüm uçak modunun kısa yolunu kalıcı olarak kaldırmaktır.

Uçak modunu hızlı bir şekilde açma veya kapatma nasıl yapılır?

(Makale sonundaki videoyu da izleyebilirsiniz.)

Ekranınızın üst kısmından aşağı doğru kaydırın. Bu, cihazınızın bildirim panelini açacaktır. (Uçak modunu kilit ekranındayken açmak veya kapatmak isterseniz, Hızlı Ayarlar menüsünü ortaya çıkarmak için bildirim alanından aşağı kaydırın.) Hızlı Ayarlar ekranında, açmak veya kapatmak için Uçak Modu seçeneğine dokunun.

Uçak modunu hızlı bir şekilde açma veya kapatma nasıl yapılır?

Uçak modunu kalıcı olarak devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları izleyin

Hızlı Ayarlar menüsünü açın. (ekranınızın üstünden aşağı kaydırın)

Sağ alt köşede bir “Düzenle” yi görmelisiniz. Devam edin ve ona dokunun.

Android hizli ayarlar düzenle

Uçak modu simgesine dokunun ve ardından bu ekranın altındaki “Kaldırmak için buraya sürükleyin” adlı listeye sürükleyin.

Android hizli ayarlar düzenle

Düzenleme modundan çıkmak için ekranın sol üst veya alt kısmındaki geri düğmesine dokunun. Şimdi uçak modu hızlı ayarlardan devre dışı bırakıldı. Devre dışı bıraktıktan sonra, ayarlar uygulamasından uçak modunu kullanabilirsiniz.

Cihazın Ayarlar menüsünden uçak modu seçeneğini açma ve kapatma 

Ayarlar uygulamasını açın.

“Kablosuz ve Ağlar” bölümünde “Daha Fazla” ya dokunun. Açmak veya kapatmak için Uçak Modu seçeneğinin sağındaki geçiş anahtarına dokunun.

Ayarlar menüsünden uçak modu seçeneğini açma ve kapatma 

Uçak modu aktif olacaktır.

Uçak modu açıldığında, durum çubuğunda Uçak modu göstergesi simgesi gösterilecektir. Uçak modunu kapatmak için üstteki adımları tekrarlayın.

Yayınlanma tarihi: 11 Ara 2020-Güncellenme tarihi:20-10-2021

“Android’de Uçak Modunu Etkinleştir Veya Devre Dışı Bırak” üzerine 2 yorum

Yorum yapın