Gmail’de Toplantı Ve Postalar İkonunu Gizle

 Gmail’de Toplantı Ve Postalar İkonu gizleyebilirsiniz!

Gmail'de Toplantı Ve Postalar İkonunu Gizle

Google, Google Meet’i ( toplantı) Gmail’e entegre etti. Biliyorsunuz ki Meet Hangouts yerine geçiyor. Aslına bakarsanız Meet ( Toplantı) önceleri ücretli idi. Günümüz koşulları gereği evde çalışma zorunlulukları ile Google Meet‘i ücretsiz yaptı. Ve Gmail’e ilave etti. Evet Toplantı özelliği gerek kişisel gerekse iş görüşmeleri yapabileceğiniz konferans görüşme gibi özellikleri sunuyor. Lakin, Google’ın illaki bu toplantı (Meet) uygulamasını  gmail içinde bizlere dayatması yersiz. Ve bazı kişiler bu özelliği kullanmayacağı içinde sol tarafta sürekli olarak görünmesi ve yer kaplaması pek çok kişi için rahatsızlık verici oldu.

Gmail'de Toplantı Ve Postalar İkonunu Gizle

Çünkü Gmail’in sade yapısı bozuluyor. Buna karşın Google Toplantı bağlatısını sol taraftan kaldırmamız için bir seçenek sunmuştur. Böylelikle gmail uygulamasından ayırıp isterseniz bağımsız olarak Meet ( Toplantı) yı buraya tıklayıp  kullanabilirsiniz.

Gmail Web Üzerindeki Toplantı kısayolu Nasıl Gizlenir

Makalenin sonundaki videoyuda izleyebilirsiniz!

Gmail’de oturum açın. Üstteki dişli çark simgesine ardından “Tüm Ayarları Görüntüleyin” seçeneğine tıklayın.

Gmail Web Üzerindeki Toplantı Özelliği Nasıl Gizlenir

“Sohbet ve Toplantı” sekmesine tıklayın. Meet’i karşısında yer alan “Ana menüde Toplantı bölümünü göster” varsayılan olarak seçilidir. “Ana menüde Toplantı bölümünü gizle” olarak değiştirin. Ve “değişiklikleri kaydet” butonuna tıklayın.

Gmail Web Üzerindeki Toplantı Özelliği Nasıl Gizlenir

GMail yeniden yüklenecektir. Ve artık “toplantı”yı sol menüde görmeyeceksiniz. Fikir değiştirirseniz aynı yol ile gerekli menüye ulaşıp “Ana menüde Toplantı bölümünü göster” şeklinde değişikliği yapın ve kaydetmeyi unutmayın.

Hepsi bu kadar.

Yayınlanma tarihi: 28 Kas 2020-güncellenme tarihi: 08-09-2022

“Gmail’de Toplantı Ve Postalar İkonunu Gizle” üzerine 4 yorum

Yorum yapın