Google’un Domains Servisi Açıldı!Google’un Domains Servisi Açıldı!

Google durmak bilmeyen atılımlarına devam ediyor. Bu seferki atılımı ise kendi sektörünü bağlıyor ve artık google domain servisini beta olarak başlatıyor.

Şu an için sadece Amerika’da hizmet veren Google‘un domain servisinin hizmet fiyatı 12 dolardan başlıyor. Aldığınız alan adının gizlenmesine de olanak sağlıyor.

Kurumsal ve ciddi alıcılar için Cloud Server satışları yapan Google şimdide domain hizmetine başladı.  Cloud Server satışlarının aylık en az 300-400 dolar hizmet bedeli varken alan adının bedelini 12 dolar olarak belirlendi. Google Domains hizmeti ile  kendi blog servisi Blogger‘a tam desteğini sunarken, kendi hizmeti olan Wix, Squarespace ve  Weebly,  gibi web sitesi kurulum sistemlerini de destekliyor.

Şu an için 60 alan adı ile beta olarak hizmete başlayan Google’un alan adı servisinin kısa zamanda tüm dünyada hizmete girmesi bekliyor. Elbette ki haberimiz okuyup Google’un domain hizmetinden yararlanmak isteyenler olabilir. Türkiye’de Google Domains hizmeti başlar başlamaz alan adı almak istiyorsanız  bu adresteki formu doldurup hizmet başladığında anında haberdar olabilirsiniz.Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir