iOS 8.2 Betası ile Gelen Apple Watch’dan Detaylar!iOS 8.2 Betası ile Gelen Apple Watch’dan Detaylar!

Dün sizlere Apple Watch‘ın iOS 8.2 beta sürümünün desteği ile geleceğinin haberini vermiştik.

Bugün yine  9to5Mac’in haberindeki detaylara göre iPhone’larda bulunacak olan Apple Watch‘ın uygulaması Companion (Eş) olarak adlandırılacağı belirtiliyor. Ekran görüntüleri ile de iddialarını destekleten site, kullanıcıların bu uygulama üzerinden saatteki ayarları kontrol edebileceklerini belirtiyorlar.

9to5Mac‘den diğer haberler ise şu şekilde geliyor,  monogram olarak adlandırılacak olan saatin arayüzünde saat fonksiyonun da yer alacak , Apple Watch’un ana ekranını düzenlenip yönetilebilecek. Kişiselleştirilmiş bir tasarım yaratabileceğini Apple Watch’da iPhone’lardaki gibi güvenlik kilidi oluşturulabilecek. Apple Watch’ta yer alan, dokunma hissi yaratacak şekilde geri bildirimler üreten Taptic Engine adlı bir lineer uyarıcının navigasyon kullanımında bildirimde bulunup bulunmayacağı kullanıcılar tarafından seçilebilecek.

Dokunma hissi özelliği olan Apple Watch‘da geri bildirimler Taptic Engine adlı bir lineer uyarıcının navigasyon kullanımında bildirimde bulunup bulunmayacağı kullanıcı seçimli olacak.

Aktivite, Hareket & Fitness gibi özelliklerinde karşılaşacağınız yakılan kalori, atılan adım sayısından haberdar eden özellikler açılıp kapanabilecek .Mesajlara dikte veya sesli yanıt verme seçeneği ve tanımlı mesajlar hazırlanması da mümkün hale gelecek.
iOS 8.2 beta güncellemesinde Apple Watch yer almazken, güncelleme son halini aldıktan sonra App Store’da yerini alacak yada bir güncelleme ile kullanıcılara sunulacak.Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir