Windows 10 Paylaşım Ayarını EtkinleştirWindows 10 çok paylaşımcı bir sistem oldu gerek verilerimizi microsoft ile paylaşırken, gerek ise gönüllü olarak da paylaşım imkanı sunarak bunu kullanıcılarına yansıtıyor.

Microsoft’un gizlice bizden aldığı verileri bir kenera bırakırsak, geriye sevdiklerimiz ile paylaşım yapacaklarımız kalır ve bunlarda ne derseniz, e-posta, twitter, one note, drawboard, cortana reminders, 3d builder gibi uygulamalar üzerinden yaptığımız paylaşımlar.

Bildiğiniz üzere Windows 10‘da paylaşmak istediğiniz nesneye tıklayıp üstteki menüden paylaşa tıkladığımızda bize paylaşmım uygulamaları sidebarda sunuluyor. Peki ya Paylaşım ayarları nerede? Nasıl yapılıyor?

Bugünkü konumuzda windows ayarlarına “Paylaşım ayarlarını” da etkin konumuna alacağız.

Windows 10’da Paylaşım Nasıl Etkinleştirilir?

“Paylaş” Ayarlarını etkinleştirmek için bir .reg kaydı kullanacağız.

Başlat menüsü > ayarlar > sistem e tıkladığımızda en altta paylaşım ayarını göremiyorsunuz.

işte aşağıdaki Activate Secret Share Settings Page in .reg kaydını indirip çalıştırdığınızda ise artık paylaşım ayarı belirecek. Ve istediğimiz gibi özelleştirebileceğiz.

Activate Secret Share Settings Page in Windows 10.reg kaydını çalıştırdık ve paylaşım ayarını aktif ettikten sonraki ayarlara bakalım.

Activate Secret Share Settings Page in Windows 10.reg

Paylaşım ayarlarında, paylaşım seçenekleri ve paylaşım için uygulamalar listesini görebiliyorsunuz. Ve istediğiniz şekilde yapılandıra bilirsiniz. Örneğin açıp ve kapatmak istediğiniz uygulamaları kapatabilirsiniz.

Ayrıca paylaşılanlar listesini de açıp kapatabilir yada listeyi 1 ila 20 adet olarak görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca paylaşılanlar listesini tamamen temizleye bilme imkanına sunuyor bu ayar bizlere.

İleride ise bu ayarı yine orjinalindeki kapatmak isterseniz, aşağıdaki .zip dosyasının içerisindeki Remove Secret Share Settings Page in Windows 10.reg kaydını çalıştırmanız yeterli gelecektir.

 

indir

2 Yorum

  1. Tarık güldiken 19 Ocak 2017 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 19 Ocak 2017 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir