Görev Çubuğunda Yukarı Bakan Küçük Ok Simgesini Görünür Yap

Görev Çubuğunda Yukarı Bakan Küçük Ok Simgesini Görünür Yap

Bilgisayarımızın görev çubuğunda sağ tarafta yukarı bakan bir ok vardır. Bu alan, Bildirim Alanı” sistem tepsisi” olarak da adlandırılır.  Sistem tepsisi, antivirüs, yazıcı, bluetooth, modem, ses seviyesi, pil durumu ve daha bir çok sistem işlevlerine kolay erişim için küçük simgeler içerir. Görev Çubuğu alanında çok fazla dağınıklık istemediğiniz durumlarda simgeler bir bölmede gizlenebilir ve aslında bu ayar varsayılan olarak açıktır. Ve bu size görev çubuğunuzda daha fazla alan sağlar. Gizlenen simgeleri ortaya çıkarmak için Bildirim alanının solundaki oka tıklamanız gerekir. Lakin herhangi bir sebepden görev çubuğunda bu oku göremiyorsanız ve simgeler dağınık halde ise “sistem tepsisi”ni yani bildirim alanını yeniden görünür yapabilirsiniz. İşte bu görev çubuğunda bildirim alanını nasıl görünür yapabileceğiniz yada bildirim alanını nasıl gizleyebileceğinizi anlatacağım:

Görev çubuğunda bildirim alanını “sistem tepsinin” ikonunu görünür yada gizli yap!

1- Görev çubuğunun boş bir alanına sağ tıklayın ve görev çubuğu ayarlarına tıklayın. Ya da başlat menüsüne tıklayın ve ayarlar –> kişiselleştirme –> Görev çubuğuna tıklayın.

2- Sağ bölmeyi kaydırın ve bildirim alanına gelin.

3- Görev çubuğunda hangi simgelerin görüneceğini seçin’e tıklayın.

4- Her zaman bildirim alanında tüm simgeleri göster seçeneğinin anahtarını kapalı olarak  ayarlayın. Bu ayar ile görev çubuğunda tüm küçük simgeler ok ikonuna tıkladığınızda  açılır bir kutuda gizlenecektir.

Görev çubuğunda bildirim alanını "sistem tepsini"n ikonunu görünür yada gizli yap!

5- Hepsinin görev çubuğunda açık olmasını istiyorsanız “Her zaman bildirim alanında tüm simgeleri göster seçeneğinin anahtarını açık olarak  ayarlayın.

İşte hepsi bu kadar.

Artık bu ayarların nasıl değiştiği ve kimin değiştirdiği göz önünde bulundurmaksızın, nasıl değiştirilebileceğini öğrenmiş olduk.

Hepsi bu kadar:

Aşağıdaki linklerde faydalı olabilir. 

Windows 10 Sağ Köşedeki Bildirim Sesi Nasıl Kapatılır

Windows 10’da Bildirimlerin Sayısı Nasıl Gizlenir

Windows’da Sağ Köşede Uygulama Bildirimi Gelmiyor

Windows 10’Da Bildirimlerin Sayısı Nasıl Gizlenir

Windows’da Sağ Köşede Bildirimler Hemen Kayboluyor

Yayınlanma tarihi: 23 Eyl 2020- Son güncelleme: 14.09.2023

“Görev Çubuğunda Yukarı Bakan Küçük Ok Simgesini Görünür Yap” üzerine 6 yorum

Yorum yapın