Microsoft’un Spartan’ından İlk Görüntü!Microsoft’un Spartan’ından İlk Görüntü!

Geçtiğimiz günlerde size microsfot’un yeni tarayıcısı Spartan’dan bahsetmiştik.

İnternet Explorer’ın tamamen yerine geçeği değilde Windows 10 ‘un masaüstü versiyonunun hem Spartan hem de IE 11 ile gelmesi bekleniyor. Windows Store uygulaması olarak geliştirildiği söylenen yeni web tarayıcısı Spartan, otomatik güncellemeler alacak ve farklı boyutlardaki cihazlarda aynı kullanıcı arayüzünü sunacak.

 Mobil versiyonda ise  Spartan’dan destek alacağı beklenen Spartan’a ait olduğu iddia edilen görsel, BGR tarafından paylaşıldı. BGR’nin kaynağına göre bu görsel Spartan’ın Kasım’da tamamlanan eski bir sürümüne ait. Facebook’un açık olduğu ekran görüntüsünde, düğmelerin altında ne işe yaradığını belirten birspartan açıklama yok.

Geri ve ileri gitmeyi sağlayan ok düğmeleri ise diğer tarayıcılardakinden farklı bir şekilde, adres çubuğunun soluna ve sağına yerleştirilmiş. BGR’ye göre web tarayıcısının sesle kontrol edilebileceğini , tarayıcının içerisinde diğer tarayıcıların “sadece bir düğmeye basarak” çalıştırılabileceğini de iddia ediyor.

The Verge‘in “Windows’un planlarına yakın kaynaklarına” göre Spartan, “seçim” özellikleriyle öne çıkacak ve Windows 10 kullanıcılarının sitelerden alıntı yaparak, bu alıntıları arkadaşlarıyla kolayca paylaşmasına izin vereceği şeklinde.

Cortana, uçuş planları, kargo takibi gibi işlevlere adres çubuğundan direkt olarak erişim sağlayacak olan Spartan‘da sekmeleri gruplandırma gibi birçok küçük dokunuşun da olduğu söyleniyor.

 Onedrive ‘ın ortak çalışacağı bu işlevde alıntı yapılan web sayfası, Onedrive‘da saklanacak. Saklanan sayfaya Onedrive üzerinden herhangi bir platform üzerinden web tarayıcısı yoluyla ulaşılabilecek. Aynı web sayfası üzerinde birden fazla kullanıcı düzenleme yapabilecek, üzerinde not alabilecek.Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir