Windows 10 Ve 11’de Güvenlik Sorularını Devredışı Bırak

Windows 10 ve 11 ‘de yerel hesaplar için güvenlik sorularını devre dışı bırakabilirsiniz.

Windows 10'da Kolayca Güvenlik Sorularını Devredışı Bırak

Güvenlik Soruları Devredışı  bırakıldığında, Windows 10 ve 11 artık yeni yerel kullanıcı hesapları oluştururken güvenlik soruları ayarlamanızı istemez.

Windows 10/11 kurulumunda veya kurulduktan sonra Microsoft ile oturum açmayı seçenlerdenseniz parola ekranı ile karşılaşmıyorsunuzdur. Lakin Windows 10/11 kurulumunda yada daha sonradan kullanıcı hesabını yerel hesap olarak seçti iseniz windows’u açarken kullandığınız şifreyi unutmanıza karşılık daha önce belirlediğiniz güvenlik soruları ile karşılaşırsınız. Peki bu ne kadar doğru? Açıkçası bilgisayarımı yerel hesap kurarak kullanırım ve güvenlik sorusu kısmı benim için hikaye. O sorulara verdiğim cevabı hatırlamam bile. Neden mi çünkü hatırlama soruları tamami ile açık oluşturuyor. Sosyal ağlar dahil bu soruların cevaplarını çok kısa sürede birileri bulabilir. Yok ilk evcil hayvanın ismi yok doğduğun şehir vs. Zaten özel hayatı kalmayan bizlerin sosyal hayatında bu muhabbetler dönmekte iken böyle güvenlik sorusu olur mu el-insaf siz düşünün gerisini! Bu sebep ile windows 10/11 parola ekranında iken dilerseniz güvenlik sorusu seçeneklerini kaldırabilirsiniz. Böylelikle güvenlik açıklarından birini ortadan kaldırmış olursunuz.

Windows 10 ve 11 ‘de yerel hesaplar için güvenlik soruları nasıl devre dışı bırakılır

1- Tüm işlemlerinizi kolaylaştırmak adına sizlere bir .vbe kodladık. Windows 10 kurulu yerel hesaplarda güvenlik sorusunu kaldırmak için sayfanın sonundaki .rar dosyasını indirin.

2- İndirdiğiniz guvenlik-sorusu.rar dosyasını zip’den çıkartın.

3- içerisinden çıkan guvenlik-sorusu.vbe isimli dosyaya çift tıklayın.

4- ” Güvenlik sorusu kaldırıldı” metnini içeren Bir pop-up pencere açılır.

Windows 10'da Kolayca Güvenlik Sorularını Devredışı Bırak

Bilgisayarınızı kilitleyip kontrol edebilirsiniz. Şifrenizi yanlış tuşlarsanız kurtarma parolası için artık güvenlik sorusu karşınıza çıkmaz.

Windows 10'da Kolayca Güvenlik Sorularını Devredışı Bırak

5- Bilgisayarda yanlış şifre tuşladığınızda çıkan güvenlik sorularının yeniden görünmesini isterseniz yine guvenlik-sorusu.vbe isimli dosyaya çift tıklayın.

6- ” Güvenlik sorusu varsayılan yapıldı” metnini içeren Bir pop-up pencere açılır.

Windows 10'da Kolayca Güvenlik Sorularını Devredışı Bırak

Bilgisayarınızı kilitleyip kontrol edebilirsiniz. Şifrenizi yanlış tuşlarsanız artık güvenlik soruları yeniden görülecektir.

Windows 10'da Kolayca Güvenlik Sorularını Devredışı Bırak

▼Download▼ Şifre:ceofix

Yayınlanma tarihi: 30 Oca 2020- Güncellenme tarihi: 15-06-2022

“Windows 10 Ve 11’de Güvenlik Sorularını Devredışı Bırak” üzerine 7 yorum

  1. Güvenlik sorularının saçmalığı konusunda size katılıyorum , bence bunu ilerde kaldıracaklardır

    Yanıtla
  2. windows 10 da eskiden parola sıfırlama böyle değildi abla hatırladığım kadarıyla şifreyi unuttuğumuzda parola sıfırlama yeri telefon numarası yazıp kod gönderiyolardı ve o kodu yazınca şifreyi değiştir me ekranı geliyodu o ekranı geri getirme olabilirse yaparmısınız olmazsa sağlık olsun ama o parola sıfırlama ekranı daha kolaydı

    Yanıtla
  3. Bu çok iyi oldu bu güvenlik sorunu muhabbeti zoraki yaptığım bir iş olduğundan cevaplarını zaten hatırlamıyordum bile , elinize sağlık.

    Yanıtla

Yorum yapın