Windows’da Geri Bildirim Uygulaması Nasıl Kaldırılır?

Windows'da Geri Bildirim Uygulaması Nasıl Kaldırılır?

Bilgisayar kullanırken geri bildirim açılır penceresini hiç fark ettiniz mi? Windows geri bildirim uygulaması dahili bir uygulamadır. Geri bildirim uygulaması, özellik önerileri ve windows özellik güncellemesi hakkındaki hata raporları sağlamak için kullanılır. Geri bildirim uygulaması, anadilinizde bulunan çevirileri geliştirmek ve windows’u geliştirmek için geri bildirim gönderebileceğiniz Dil Topluluğunu sahiptir. Bir Windows insider iseniz bu uygulama sizin için yararlıdır. Pek rahatsız edici olmasa bile normal kullanıcılar geri bildirim uygulamasını beğenmezler ve rahatsız edici bulurlar.

Çünkü, geri bildirim uygulamasında oturum açtıktan sonra Microsoft size geri bildirim merkezi bildirimi göndermeye devam edebilir.

Kullanıcıların çoğu, cihazınızın kaynağı ve kullanımı hakkındaki verileri toplayan geri bildirim merkezi ile Microsoft’un kişileri kolayca izleyebileceğini düşünüyor. İşte tüm bu olası sebepler ile eğer  Windows’da geri bildirim  uygulamasını kullanmıyorsanız, o zaman bu uygulamayı kaldırabilirsiniz

 Windows’da Geri Bildirim Merkezi’ni devre dışı bırakma, kaldırma

1- Windows ayarlarını açın. Ve “Gizlilik” ayarlarına tıklayın.

2- Sol bölmeden “Tanılama ve geri besleme” seçeneğine tıklayın. Ardından sol paneli aşağı doğru kaydırın. “Geri bildirim sıklığını bulun ” Windows benden geri bildirim istemeli başlığı altındaki geri bildirim sıklığını açılır menüden ” hiç bir zaman “ olarak ayarlayın.

Windows'da Geri Bildirim Uygulaması Nasıl Kaldırılır?

Not: Bu yaptığımız işlem, geri bildirim sıklığını devre dışı bıraktı lakin uygulama hala etkin bilgisayarda mevcuttur, etkin durumdadır.

Geri bildirim uygulamasını kaldırmak için adımlar:

1- Windows ayarlarını açın. Uygulamalar bağlantısına tıklayın.

2- Uygulamalar ve Özellikler’i seçin ve Geri Bildirim Merkezi’ni bulun ve üzerine tıklayın. Geri Bildirim Merkezi’ni bilgisayardan kaldırmak için Kaldır’a tıklayın.

Windows'da Geri Bildirim Uygulaması Nasıl Kaldırılır?

Hepsi bu kadar. Aşağıdaki makaleleri de faydalı bulabilirsin:

Mağaza Uygulamasında Oturum Açma-Kapatma

İşlem Merkezine Belli Uygulamalardan Bildirim Gelmesin

Windows’da Uygulamaları Kaldır-Program kaldır

Başlat Menüsünde Uygulamaları Kaldır Nasıl Pasif Olur

Windows 10 da Aynı Anda Birden Çok Program Nasıl Kaldırılır

 

 

 

“Windows’da Geri Bildirim Uygulaması Nasıl Kaldırılır?” üzerine 2 yorum

Yorum yapın