Zekanı Geliştir – Google Feud Oyna!

Zekanı Geliştir - Google Feud Oyna!

İnternette daha fazla zaman harcamak mı istiyorsunuz? O zaman Google Feud sizin için bir zeka oyunudur. Kelime ve mantık oyunu seviyorsanız ayrıca ingilizce’nizi geliştirmek isterseniz boş zamanınızı değerlendireceğiniz ve mantığınızı geliştireceğiniz oyunlar arıyorsanız Google ile yarışabilirsiniz. Nasıl mı Google feud ile…

Google Feud, Google’ karşı bir tahmin oyunudur, eskilerde sadece kelime bazlı idi şimdilerde artık çok sevildi ve çeşitlendi. Culture, People, Names, Questions olarak 4 kategori var ve Dünyanın en güçlü arama motoru ile oyun oynamaya başlıyoruz. Çok basit Google gibi düşüneceksiniz.

Zekice bir oyun. Bir tür tamamlama oyunu olarak düşünülmüştür. Google üzerinde yer alan tamamlama yeteneğinin vereceği cevapları tahmin etmeye çalışacaksınız. Herkes, bir arama yazmaya başladığınızda önerileri dolduran Google’ın otomatik tamamlama özelliğini bilir. Google’ın sözcüğü nasıl tamamlayacağını tahmin etmeniz gerekiyor o kadar. Üç yanlış tahminden sonra, mümkün olduğu kadar çok puan toplayarak başka bir tura geçersiniz.

Zekanı Geliştir - Google Feud Oyna!

Örneklemek gerekirse, isimler kategorisinde bize sunulan David kelimesini tamamlamamız istendiğinde beckham yazdık ve oyuna başlayıp 6000 puanı kaptık.

Ayrıca sadece kelime olarak değil. Fotoğraflar ile de oynayabiliyorsunuz.

Zekanı Geliştir - Google Feud Oyna!

Oyun bu mantıksal bir şekilde tahmin ilerlemesi şeklinde oynamaya devam ediyorsunuz. Oyun göründüğünden zor bunu da belirtmek gerek aslında.

Şu an için sadece İngilizce olan oyun ile dil geliştirebilirsiniz gibi dilerseniz  Google API kullanarak Türkçe de yapabilirsiniz. Oyunu Oynamak İçin TIKLAYIN!

“Zekanı Geliştir – Google Feud Oyna!” üzerine 2 yorum

Yorum yapın