Twitter Hesabı Nasıl Kalıcı Silinir?

Twitter Hesabı Nasıl Kalıcı Silinir?

Twitter’da vakit geçirmek güzel olabilir diye açılan hesaplar yeri geliyor bazı kullanıcılar tarafından terk ediliyor. Bazen kişisel sebepler bazen twitter’dan istediklerini bulamamaları, twitter’da diğer kullanıcılar ile sorun yaşamaları gibi çeşitli sebepler ile hesap kapatma isteği oluyor. Elbetteki açılan hesap kadar silmek de insana tanınan bir hakdır. Giriş yapmadım olsun bitsin artık diye bişey yok. Çünkü profil herkes tarafından görünür olarak kalıyor. Siz artık bir daha twitter kullanmak istemiyorsanız artık hesabın silinme vakti gelmiş demektir. İşte bu makalede Twitter hesabı nasıl silinir konusuna değineceğim.

Twitter hesabını kalıcı olarak silme işlemleri:

1- Silmek istediğiniz twitter hesabınıza artık son kez giriş yapın.

2- Sağ alt köşeden “daha fazla butonuna tıklayın

Twitter Hesabı Nasıl Kalıcı Silinir?

3-Ardından “ayarlar ve gizlilik”  linkine tıklayın.

Twitter Hesabı Nasıl Kalıcı Silinir?

4- Açılan ekranda veriler ve izinler başlığını bulun. Veriler ve izinler başlığı altında “hesabını devre dışı bırak” linkini göreceksiniz.Linke tıklayın.

Twitter Hesabı Nasıl Kalıcı Silinir?

5- Bilmen gereken önemli konular şeklinde bir ekran açılacak burada hesabı kapatmak istediğin için bu ekrandaki bilgiler önemli. Göz atabilirsiniz. Lakin kısaca şu bilgilere dikkat edin.

Twitter Hesabı Nasıl Kalıcı Silinir?

* Hesabınızı kapattıktan sonra 30 gün içinde geri alma imkanınız var. Vazgeçerseniz normal olarak giriş yapın. Ama 30 gün geçtikten sonra artık hesabınızı açamazsınız.

* Hesabınızı kapatsanız dahi google , bing gibi bazı arama motoru sonuçlarında profiliniz çıkabilir. Bunun için twitter yada sizin yapabileceğiniz bir şey yok. Profiliniz, Google arama sonuçlarından zamanla index’ten silinecektir.

* Sadece isim ve kullanıcı ismi e-mail değiştirmek için hesabınızı kapatmanız gerekmez. Hesap kapatmayı bu işlemleri yapmak için kullanmayın.

*Son olarak eğer istersen twitter verilerini indirebileceğin anımsatılır. İsterseniz twitter verilerinizi indirebilirsiniz.

6- Bu uyarılar doğrultusunda twiter silme işlemine devam etmek istiyorsanız hemen altındaki “Devre dışı bırak” linkine tıklayın.

7-  Şifre onaylama ekranı gelecektir. Hesabınızda kullandığınız twitter şifrenizi yazın ve “Devre dışı bırak” butonuna tıklayın. Tüm işlemleriniz bu kadar.

Twitter Hesabı Nasıl Kalıcı Silinir?

*Gerçekten Twitter hesabının tamami ile silinmesini istiyorsanız 30 gün içinde kesinlikle giriş yapmayın.
*Eğer giriş yaparsanız hesap silme işleminiz durur.
*Yeniden hesap silme işlemlerini tekrar etmeniz gerekir.

Tavsiye Konular:

Twitter’da Gönderdiğiniz Bir Tweet Nasıl Silinir?

Twitter’da Tüm Tweetler Nasıl Silinir

Çoklu Twitter Hesabı Ekleme

Twitter’da Arama Kaydetme Ve Silme

Twitter’dan Telefon Numarası Nasıl Kaldırılır?“Twitter Hesabı Nasıl Kalıcı Silinir?” üzerine 2 yorum

  1. Twitter hesabımı silmiştim ve 2 hafta sonra giriş yapmıştım bende neden silinmedi diyorum olay anlaşılmıştır. Çok faydalı bir konu olmuş , Teşekürler.

    Cevapla

Yorum yapın