Ücretsiz Microsoft Office Nasıl Kullanılır?

Ücretsiz Microsoft Office Nasıl Kullanılır?

Microsoft Office ücretli bir yazılımdır ve genellikle pek çok kişi için bazen word, excel ve power point lazım olur. Microsoft Office’i kullanmak isterseniz belli bir ücret söz konusudur hal böyle olunca da pek çok insan para ödemek istemez. Ancak profesyonel olarak bu yazılıma ihtiyacınız yok ise, yeni özelikleri çok önemsemiyorsanız ve microsoft masa üstü sürümündeki performansa da ihtiyaç duymazsanız web üzerinden ücretsiz olarak microsoft’un office uygulamalsrını word, excel, power pointi’i kullanabilirsiniz. Microsoft office’nin ücretsiz web sürümü tam olarak Google Dokümanlar ile açıkça rekabet ediyor diyebiliriz. Lakin Microsoft office’nin web sürümü aynı zamanda Office’nin masa üstü sürümününde  potonsiyel olarak alternatifi oluyor.

Office Online hakkında:

Office Online , Microsoft Office’in tamamen ücretsiz, web tabanlı bir sürümüdür. Dosyaları oluşturmak ve düzenlemek için çevrimiçi olarak kullanabilirsiniz. Office Online’da bulunan uygulamalar  masaüstü uygulamaların stili ile aynıdır. Bu sebep ile hiç zorlanmadan kullanabilirsiniz. Bilgisayarınıza Word, Excel ve PowerPoint’i yüklemek yerine, Office online uygulaması üzerinden office araçlarını kullanmak,  yasal olarak bu uygulamaları  kullanmanın en kolay yoludur. İhtiyacınız olan tek şey, Chrome, Firefox, Edge, internet Explorer veya benzeri bir program gibi bir web tarayıcısıdır.

Office online ücretsiz nasıl kullanılır ve şartları nelerdir? Word, excel, power point’i  ücretsiz kullanmak için adımlar

1- İlk önce bir Microsoft Hesabına ihtiyacınız olacak . Şimdiye microsoft hesabınız olmadı ise;  Microsoft’un web sitesinden bir tane Hesap oluşturun.

2-  Hesabı oluşturduktan sonra sadece Office.com’a  gidin. Microsoft hesabınızla oturum açın. Ücretsiz araçlarını kullanmak için tek şart budur. Artık office online sayfasında mevcut olan her şeyi bulacaksınız ve istediğiniz herhangi bir uygulamayı seçebilirsiniz.

Ücretsiz Microsoft Office Nasıl Kullanılır?

4- Microsoft hesabınıza giriş yaptıktan sonra denemek için bir uygulamayı başlatın. Örnekte ben word’ü açtım.

Ücretsiz Microsoft Office Nasıl Kullanılır?

Office Online’ı neden kullanmalıyım?

1- Office Online tamamen ücretsizdir, herhangi bir cihazdan kolayca erişilebilir ve gerçek zamanlı olarak arkadaşlarınız ile beraber işbirliği için de kullanabilirsiniz.

2- Yavaş bir HDD’ye ve sınırlı bir RAM’e sahip eski bir bilgisayarınız varsa , Office Online sizin için daha hızlı çalışabilir.

3- Office Online  İnternet bağlantınız olmadığın da çalışmaz. Belgeleri çevrimdışı düzenlemek istiyorsanız, Office’in masaüstü sürümüne ihtiyacınız olacaktır.( işte bu kötü yanı)

4-  Microsoft hesabı oluşturan yada microsoft hesabı olan herkes OneDrive’da kişisel belgelerini, e-tablolarını ve sunumlarını depolamak için  5 GB ücretsiz depolama alanı kazanır. Office Online’da çalışırken, belge içindeki tüm değişiklikler OneDrive hesabınıza kaydedilir.

5- Office Online’ın en büyük sınırlamalarından biri, sınırlı uygulama seçimidir. Örneğin, çevrimiçi uygulama temel düzenleme görevlerini yerine getirmenizi sağlar, ancak posta birleştirme veya dipnotlar gibi daha gelişmiş görevlerden hiçbirini yapamazsınız. Temel bilgilerin ötesinde bir şeye ihtiyacınız olursa, tam sürüme ihtiyacınız olacak. Office,Access, Visio ve Project gibi uygulamaların ücretsiz web sürümleri de yoktur.

Sizin için seçtiğimiz tavsiye konular:

Windows 10 da Masaüstüne OneDrive Simgesi Ekleme

Windows 10 A One Drive Nasıl Yeniden Yüklenir

OneDrive Bilgisayar Açıldığında Açılmasın

OneDrive Nasıl Kaldırılır“Ücretsiz Microsoft Office Nasıl Kullanılır?” üzerine 3 yorum

 1. Ya bende ne heveslerle girdim konuya. Dedim acaba bir kampanya mı var? Ücretsiz yasal key yada yükseltmemi sundular. 🙁 hayal kırıklığı yarattı.

  Cevapla
 2. Online kullanabileceğimi bilmiyordum artık daha da office kurmam , internet istemesi de normal bence internet kullanımı da sunsalar hiçkimse Office satın almaz , elinize sağlık

  Cevapla
  • @huseyin boz

   Sağolasın hüseyin teşekkürler yorumun için. Bende sevdim ücretsiz office’yi

   Cevapla

Yorum yapın