Hesap Makinesinde Her Zaman Üstte Modunu Etkinleştirme

Hesap Makinesinde Her Zaman Üstte Modunu Etkinleştirme

Windows 10 hesap makinesi hep tam görünüm modunda kullanıla bilir idi. Lakin kullanıcılar hep hesap makinesi sabitlemek istediler ki bu çalışma kolaylığı bakımından elbette en kolayı idi. Microsoft sonunda bu özelliği hesap makinesine getirdi. Ve her zaman üstte modunu ( üstte tutturma) özelliğini hesap makinesi uygulamasına getirdi.

Windows 10 hesap makinesi “üstte tut” açık olan diğer pencerelerin üstünde göstermenizi sağlayan bir özelliktir. Bu, uygulamayı her zaman görünür tutmanıza olanak sağlar. Excel, word, not defteri gibi birden çok pencereyle çalışırken kullanışlı bir özelliktir. Aşağıdaki anlatımı izleyerek sizde Windows 10’da Hesap Makinesi için üstte tut Mod’unu Etkinleştire bilirsiniz. İşte adımlar:

Windows 10 Hesap makinesi penceresi nasıl sabitlenir?

1- Hesap Makinesi uygulamasını açın.

2- Her Zaman Üstte özelliğini açmak için kullandığınız hesap makinesi tercihi yanındaki (genellikle, Standart kullanılır) küçük ok’a tıklayın.

3- “Standart” öğesinin yanındaki küçük ok’a fare ucunu getirdiğinizde “üstte tut” yazısını göreceksiniz.

Hesap Makinesinde Her Zaman Üstte Modunu Etkinleştirme

4- Bu küçük ok butonuna tıklayın. Artık hesap makinesi tüm pencerelerin üstünde tutturulmuş olarak açılacaktır. Bu size bir hesap çalışması üzerinde çalışırken kolaylık sağlayacaktır.

5-Üstte tut özelliğini kapatmak için tekrar aynı butona tıklayın.

Hesap Makinesinde Her Zaman Üstte Modunu Etkinleştirme

Notlar:

1- Her Zaman Üstte özelliği yalnızca standart hesap makinesi modunda kullanılabilir.

2- Hesap Makinesi uygulamasını kapatırsanız, Hesap Makinesi’ni bir sonraki açışınızda Her Zaman Üstte modu varsayılan olarak otomatik olarak kapatılır.

3- Bu özelliği görmüyorsanız, bunun nedeni muhtemelen Hesap makinesi uygulamasının sürümünün uygun olmamasıdır. Bu özelliğin kullanılabilirliği Windows 10 build 18956 veya sonraki sürümlerdir.

Hesap makinesi uygulaması hakkında bölümünden sürüm numarasını kontrol edin. Daha düşük ise Microsoft Mağazası uygulamasına gidin ve al butonuna tıklayıp hesap makinesi uygulamasını bulun ve al butonuna tıklayarak hesap makinesini güncelleyebilirsiniz.

Hesap makinesi ile ilgili bilgi alabileceğiniz seçtiğimiz diğer konular:

Hesap Makinesi Kısa Yolunu Masaüstüne Ekleme

Windows 10 Hesap Makinesinde Para Birimi Nasıl Dönüştürülür

Windows 10 Hesap Makinesinde Kopyala Yapıştır İle Hesapla“Hesap Makinesinde Her Zaman Üstte Modunu Etkinleştirme” üzerine 2 yorum

  1. En sonunda bu özelliği getirmiş olmaları memnun edici , Kullanıcılar okadar istemişti , şahsen çok işime yarayacak , elinize sağlık

    Cevapla

Yorum yapın