Android Telefondan Bilgisayara TeamViewer İle Bağlanıp Yönet

Android Telefondan Bilgisayara TeamViewer İle Bağlanıp Yönet

Telefondan bilgisayar yönetilebilir mi?  Neden olmasın? Telefondan masaüstüne nasıl bağlanılır? Android telefondan bilgisayara nasıl bağlantı sağlanır? Bu ençok merak edilen sorulardan biri. İnsanlar bağlantı sağlamasalar bile acaba nasıl yapılır diye merak ederler ve bir kezde olsa bu işlemin nasıl olacağını denerler.

Aslında telefondan bilgisayara bağlanmak biraz zor iş. Yani bağlanmak kolay ama idare etmek biraz zor olsada ihtiyaç duyulmuyor değil.  Ufak sebeplerden dolayı bilgisayar başında değilsiniz, Android telefonunuz var ve bilgisayarınız ile işlem yapmak istiyorsunuz. Yani bilgisayar ekranını telefondan görüp işlem yapmak istiyor olabilirsiniz. Yada bir başka durumda da siz mobilsiniz ve bir arkadaşınızın bilgisayarına bağlanmanız gerekebiliyor. Veya çok keyfi olarak da telefonunuzdan bilgisayarınıza bağlanmak isteyebilirsiniz. Çünkü nasıl olduğunu merak ettiniz :))

Örneğin benim gibi. Telefondan masa üstü kontrolünü merak ettiğim için bende bunu denemek istedim. Olabilir dünya hali ben deneyeyim belki mobilken bu uygulamaya ihtiyacım olabilir. Ve neyin nasıl yapıldığını daha önceden bilmek gibi kolaylık varken neden biraz araştırma yapmayalım ki.

Şayet sizde daha önce teamviewer ile bir bağlantı gerçekleştirmedi iseniz şimdi benimle deneyebilirsiniz.

Android telefondan bilgisayara TeamViewer ile nasıl bağlanılır?

Telefondan bilgisayara bağlanmak için ilk önce google play store’dan TeamViewer for Remote Control isimli uygulamayı indirmek gerekiyor buradan indirebilirsiniz. Geriye Play storedaki yükleme izinlerini verip kurmak kalıyor.

Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra karşı taraftan id ve şifre istemeniz gereklidir. Yada  kendi bilgisayarınızdaki id ve şifreyi yazdığınızda bilgisayara telefondan bağlanabilirsiniz.  Telefondan bilgisayara bağlanmada tek bir sorun var oda yönetimi. Tam TeamViewer ile bağlantıyı gerçekleştirdiğinizde yönetim bilgisi ekrana geliyor. Lakin bu yönetimi idare etmek biraz çaba gerektirecek. 

Ve elbette  bir kaç denemeden sonra kesinlikle alışabileceğinizi söyleyebilirim. Güvenlik açısından Team viewer ile  işiniz bittiğinde telefondan kaldırmayı unutmayın çünkü kardeşiniz yada çocuğunuz bu uygulamayı bilmeden açabilir ve güvenlik açığı oluşabilir.

Gelin hep birlikte videomuzdan  bakalım ve karşılıklı olarak her iki cihazda da TeamViewer bağlantısınız nasıl gerçekleştirdiğimize  izleyelim.

Tavsiye konular

Android Telefon Bilgisayardan Nasıl Kontrol Edilir

“Android Telefondan Bilgisayara TeamViewer İle Bağlanıp Yönet” üzerine 2 yorum

  1. Team ile Bilgisayara bağlanmak tam bir fantezi , hiç aklıma gelmezdi doğrusu teşekürler , gerekli olduğu durumlar olacaktır.

    Yanıtla

Yorum yapın