Windows Update İle Güncellemelerin Hepsi Yüklenmiyor

Windows Update İle Güncellemelerin Hepsi Yüklenmiyor

Windows’a pek çok güncelleme gelir. Örneğin haftada bir kezden bile fazla güncellemeleri indirip kurduğumuz oluyor. Benim gibi Windows’un  otomatik güncellemeleri kapatan biri iseniz, güncellemeleri takip edip her güncellemeyi manuel olarak kurmalısınız. Lakin bu güncellemeler tüm bilgisayarlarda değişebiliyor. Yani kısacası güncelleme kurmuş olmanız windows’a ait tüm yazılımlarında güncel olduğu anlamına gelmiyor. Bunu neden diyorum? Belki sizler biliyorsunuzdur ancak geçtiğimiz günlerde bunun böyle olmadığını bende yeni öğrendim.

Windows güncellemeleri ile windows uygulamaları güncellenmeyebilir.

Benim bilgisayarım’da iki sistem kuruludur. Biri Türkçe diğeri İngilizce hergünkü gibi makalemi yazdım ve ekran görüntülerini alacağım. Birde ne göreyim? iki sitemdeki kamera uygulaması farklı…

Yani benim anlatımım tamami ile değişmiş oldu. İlk önce hemen her iki sistemim arasındaki sürüm kontrolünü yaptım. Windows güncel değilmiş ve güncelledim. Windows’un hangi sürümünü kullandığınızı kontrol etmek için gerekli konuyu yazının sonundaki linklerden bulabilirsiniz.

Ardından kamera uygulamasına baktım hala iki sistemim arasında farklılık söz konusu. Geriye tek bir neden kalmıştı. Kamera uygulamasının sürümü.

Hemen kamera uygulamasının ayarlarından sürüm kontrolünü yaptım. Kamera uygulamasını açtım ve sol üstteki ayarlara tıklayıp faremi aşağı doğru kaydırdığımda ” bu uygulama hakkında” kısmında kamera uygulamasının sürüm bilgisi var. Aaaoowwww…. kamera uygulaması kendini güncelleyememiş. Yani windows update ile son sürümü kurmama rağmen windows kamera uygulamasının sürümü çok eskilerde kalmış.

Güncel olmayan uygulamaları mağazadan yükleyin

Arkadaşlar sizlerde de aynı durum söz konusu olabilir. Teknoloji sitelerini, bilgisayar sitelerini takip ediyor olabilirsiniz ve anlatılan konularda aa bu bizde böyle değil diyebilirsiniz. Bunun iki nedeni vardır. Ya windows sürümü yada uygulamaların sürümüdür. Windows sürümü güncel değil ise güncelleyin. Hala sorun çözülmedi ise uygulamayı güncellemek için windows’un mağazasına gidin. Ve ilgili uygulamayı mağazada aratıp bilgisayarınıza indirip güncelleyin.

Artık sorununuz çözülmüş olacaktır.

Bu konularda ilginizi çekebilir:

Windows Sürümünü Nasıl Bulurum?

Mağaza Uygulamasında Oturum Açma-Kapatma

PC Oyunları Microsoft Mağazasından Nasıl İndirilir?

Windows 10 Mağaza Uygulaması Otomatik Video Oynatmayı Kapat

Windows 10 Güncellemelerini Kapatma-Kesin Çözüm

Windowsda Sürücü Güncellemelerini Durdur

Güncellemeler Sonrası Windows 10 Hoş Geldiniz Ekranı Gizle

Microsoft Hesabı Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Microsoft Mağaza’da Uygulama Boyutunu Kontrol Et

Yayınlanma tarihi: 5 Eki 2019-Son güncelleme: 25-09-2023

“Windows Update İle Güncellemelerin Hepsi Yüklenmiyor” üzerine 4 yorum

Yorum yapın