Youtube’da Yanıtlamadığınız Yorumları Nasıl Bulabilirsiniz

Youtube'da Yanıtlamadığınız Yorumları Nasıl Bulabilirsiniz

Youtube’da pek çok yorum alabiliyoruz. Ve Özellikle’de bu yorumları onayda tutuyorsak takibimiz bir o kadar zorlaşıyor. Çünkü onayda tutulan yorumları onayla dediğimiz takdirde yorumlar  görünmeyebiliyor. Görünmüyor derken eğer hangi videonuz olduğuna bakmazsanız o yorum çok altlara kayabiliyor. Bazı yorumlar ise yoruma cevaben yazıldığı için tarih bakımından geriye atıyor diğer yorumcuların arasına karışıyor. Bulmak zorlaşıyor. Hele ki birde o yoruma gerçekten cevap yazmak istiyorsanız sinir bozucu bir durum ortaya çıkıyor.

Bu sadece yorumların onaya düşmesi ile ilgili değil. Onaya düşmeyen yorumlarda da aynı durum söz konusudur. Lakin artık bu durum kısmi olarak çözüldü. Neden kısmi olarak diyorum? Çünkü henüz her kullanıcın hesabı güncellenmediği için. Benim 4 youtube kanalım var ve sadece ikisinde bu özellik aktif. Sanırım tüm kullanııcıların hesapları kademe kademe güncellenecektir.Bu kısa bilginin ardından gelelim Yotube’da cevaplanmamış yorumları nasıl görebiliriz konusuna?

Youtube’da yanıtlamadığın yorumları bul

Yanıtlamadığımız yorumları bulmak için  yorumlara bir filtre uygulayacağız. Youtube’da yorumlara bir filtre uygulamak için  işte adımlar: 

1- Youtube hesabınızı açın ve giriş yapın.

2- Sağ üst köşedeki Youtube studio BETA’ya tıklayın.

3- Sol köşeden “yorumlar” a tıklayın.

4- Filtre yazan boşluğa tıklayın. Küçük bir pencere açılacaktır. Bu penceredeki en dipteki “yanıt durumu” bağlantısına tıklayın.

Youtube'da Yanıtlamadığınız Yorumları Nasıl Bulabilirsiniz

5- İkinci olarak yine küçük bir pencere daha belirecek. Burada “yanıtladığım yorumlar ve yanıtlamadığım yorumlar” olarak iki seçeneğiniz var. Biz “yanıtlamadığımız yorular” ı aradığımız için ” yanıtlamadığım yorumlara” tıklıyoruz.

Youtube'da Yanıtlamadığınız Yorumları Nasıl Bulabilirsiniz

6- Sonrasında uygula butonuna tıklıyoruz.

7- Ve artık youtube yorumları arasında yanıtlamadığınız yorumları görebilirsiniz.

Böylelikle youtube yorumlarından cevaplamak isteyip’de karışıklık sebebi ile göremediğiniz bulamadığınız cevaplayamadığınız yorumları filtreleyip bulabilirsiniz.

Ayrıca youtube’da yorumlardaki filtreleme özelliği bizlere farklı seçeneklerde sunmaktadır, örneğin soru içeren yorumları filtreleyebilirsiniz, kanalınıza abone olan ve olmayan yorumcuları filtreleyebilirsiniz, yorumlar içinde arama yapabilirsini( ki eskiden de olan bir özellikdi ve halen devam etmektedir.)

Tekrar hatırlatmam gerekirse  bu özelliği kullanabilmek için yapmanız gereken bir şey yok. Bu özelik yok ise sadece  beklemeniz gerekecek. Bir süre sonra hesabınız güncellenince aktif olarak kullanabilirsiniz.

Size yardımcı olabilecek diğer tavsiye konularımızın linkleri tıklayıp okuyabilirsiniz:

Youtube’da Daha Hızlı Video İzle – Ara Bellek Sorunu Çözümü

Youtube Bildirimleri Gelmiyor Çözümü

Android YouTube Uygulamasında Otomatik Video Oynatma Durdur

Youtube Yorum Açıklama Ve Başlık’da Yazı Tipi Font Değiştir

Youtube Bildirimleri Gelmiyor Sorununun Çözümü

“Youtube’da Yanıtlamadığınız Yorumları Nasıl Bulabilirsiniz” üzerine 2 yorum

  1. Süper ötesi bir özellik , elinize sağlık az önce kontrol ettim ama henüz benim panelime gelmemiş , Kısmet

    Yanıtla

Yorum yapın