Google Hesabınız İle İlişkilendirdiğiniz Servisleri Kaldırın

Google Hesabınız İle İlişkilendirdiğiniz Servisleri Kaldırın

Bazı oyun ve uygulamalar için her sosyal ağ hesabında olduğu gibi Google hesabında da yetki veriyoruz. Peki ya sonra vazgeçersek?

Google plus hesabıımız açıkken bazen tarayıcı eklentileri için, oyunlar için pek çok uygulamaya hesabımıza erişmesi için izin veririz. Ancak sonrasında ilgimizin kalmadığı uygulamalar oyunlar için verdiğimiz yetkilendirme bizim hesaplarımıza erişim sağlarken biz onları kullanmıyoruz bile.

Hatta ve hatta o uygulamaya girerken ve oyunu oynamak istediğimizde bizden hesabımıza erişim istediğini bile unutmuşuzdur. Gelin şimdi hesaplarımıza kontrol edelim. Oynamadığımız ve kullanmadığımız uygulamaların bizim hesaplarımıza erişmesini engelleyelim.

Google hesaplarından yetki verdiğimiz bağlı uygulamalar ve siteler nasıl kaldırılır?

1- Google hesabınız açıkken bu linke tıklayın yada tıkladıktan sonra google ‘da oturum açın. İlgili site google’da hesap bilgilerinizi düzenleyebileceğiniz bir link. Yani isterseniz o link üzerinde şifrenizi bile değiştirebiliyorsunuz.

2- Hesabımıza erişim yetkisi verdiğimiz uygulamalar ve siteler verdiğim  linke tıklar tıklamaz açılacaktır.

3- Uygulama yada sitelere, bazen tam yetki vermiş iken, bazen temel düzeyde bir yetki verilmiş olabiliyor. Zaten linke tıkladığınız hali hazırda bir yetkilendirme yapmışsanız hemen “Bağlı uygulamalar ve siteler” başlığı altında göreceksiniz.

4- Kaldırma işlemine gelince, “uygulamaları yönet” e tıklıyorsunuz.

Google Hesabınız İle İlişkilendirdiğiniz Servisleri Kaldırın

5- İlgili uygulamanın üzerine gelip tıklayın. İlgili uygulamanın verileri görünecektir.

Google Hesabınız İle İlişkilendirdiğiniz Servisleri Kaldırın

Google Hesabınıza erişim düzeyi nedir? temel mi tam yetki mi? Ne zaman bu izni vermişsiniz gibi bilgilerin yanında artık uygulama yada oyunu yada ilgili siteyi artık hesabınıza erişmesini istemiyorsanız kaldır butonuna tıklayarak bağlantısını kesebilirsiniz.

Google Hesabınız İle İlişkilendirdiğiniz Servisleri Kaldırın

Yukarıdaki anlattığım adımlardaki gibi Google hesabınıza yetki verdiğiniz site ve uygulamaları bulma işlemini, kaldırma işlemini Google hesabım üzerinde yapabilirken bir uygulama ile yapmak da mümkün.

deseat.me uygulaması İle Google hesbınıza yetki verdiğiniz siteleri kaldırma:

Makale sonundaki verdiğim linke tıkladığınızda deseat.me uygulamasına yetki verip google hesabınızda yetki verdiğiniz uygulamaları kaldırtabilirsiniz.  Yalnız biz hesabımızdaki uygulamaları kaldırmak için yine başka bir uygulamaya yetki vermiş oluyoruz bu uygulama ile.  Yani deseat.me ‘yi kaldırmak için yine google hesaplarım’a gitmek zorundasınız.

Google hesaplarım ile bu işlemleri düzenlemek varken bir başka uygulamaya yetki vermenizi tavsiye etmiyorum. Ancak kullanmak isteyenler de deneyebilirler.

Yinede bunu kullanmak isteyen olursa ilgili link burada.

Faydalı Diğer Konularımız :

Gmail Hesabıma Habersiz Giriş Yapıldı İse Nasıl Anlarım

Google’da Saklanan Geçmişi Sil

“Google Hesabınız İle İlişkilendirdiğiniz Servisleri Kaldırın” üzerine 6 yorum

Yorum yapın