Aradığım Numara Neden Hep Meşgul Çalıyor

Aradığım Numara Neden Hep Meşgul Çalıyor

Akıllı telefonlar hayatımıza girdikten sonra her şey değişti. Ve aklınıza gelmeyen bir sürü şeyi android yada iphone telefonlar ile yapmak mümkün. Kimi zaman telefon özellikleri insanların isteklerini yerine getirirken kimi zaman ise mağazalardaki uygulamalar, tüm istekleri karşılayıveriyor. Akıllı telefonlar hali ile tüm yaşamı ele  geçiriyor. Sosyal ağ uygulamaları , sohbet yazılımları, mailler, aramalar, mesajlar. Düşünsenize telefon hayatımıza girdiğinde sadece sms ve arama yapabiliyorduk. Şimdi  nerede ise dünyayı idare ediyormuşçasına herkes telefonunu elinden bırakmıyor. İletişim iletişim .. iletişim…

Lakin bir süre sonra insanlar ruh hali ile artık iletişimde kalmak istemeyebilirler. Telefonu tamami ile kapatmak çözüm olmaz. Başka bi şeyler olmalı öyle değil mi? Kısa süreliğine yada ruh halimiz düzelene kadar bir çözüm oda insanları engelleme, interneti kapatma gibi seçeneklerdir. Bunları yapabilemek elbette çok kolay. Ama burada bilinmeyen ise engellemeler olduğunda karşı tarafa ne olduğu?

Çok garip değil mi? Biz sadece biraz rahat etmek için interneti kapatıyoruz, aramaları engelliyoruz. Ama karşı taraf ne olduğunu anlamıyor. Bunu neden dedim? sürekli meşgul çalan telefondan dolayı…

Normalde telefon meşgul çaldığında aranılan kişi biri ile telefonda görüşüyor olur. Yada bir kaç kez normal çaldıktan sonra meşgul tonu duyarsanız buda aradığınız kişi telefonu açmayıp meşgule verdi demek.

Ama şöyle birde durum oluyor. Telefon saatlerce meşgul çalabiliyor. Hemde bir kez bile normal ton çalmadan. Bunun sebebi ne olabilir?

Telefon neden sürekli meşgul tonu verir?

Bir telefon sürekli meşgul tonda çalıyor ise 2 alternatif vardır. Ya o kişi sizi engellemiş olur. Yada aradığınız kişi bir süredir faturasını ödememiş olabilir. Ancak ilk ihtimal daha çok olasıdır.

Bir kişinin sizi engelleyip engellemediğini nasıl anlarsınız?

Farklı bir telefon numarasından arayabilirsiniz. Çünkü numara engelleme sadece kişilerin rehberine göre yapılır. Eğer arayacağınız numara kişinin rehberinde kayıtlı değilse karşı tarafın telefonu çalacaktır.

Ayrıca whatsapp’da engelleme yapılmamış ise ve o kişinin interneti açık ise kişiye whatsapp araması ile ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki bazen numara engellemeyi karşı taraf bilerek yapmıyor. Çocuklar yapabiliyor yada  kişi yanlışlıkla  numrayı engellemiş olabiliyor.

Peki numara nasıl engellenir diye düşünüyor olabilirsiniz. Numara engellemenin de 2 yolu var. Biri telefonun kişisel ayarları iledir. Diğeri ise mağazalardan indirebileceğiniz 3. parti yazılımlar iledir.

Daha önceki konularımızdan birinde numara nasıl engellenir konusuna değinmiştim. Aşağıdaki linkden ilgili makaleyi okuyabilirsiniz.

Sizin için seçtiğimiz tavsiye konular:

Telefon Numarası Programsız Nasıl Engellenir

WhatsApp’da Spam Mesajları Engelleme!

Facebook’da Arkadaşınız Olmayan Kişileri Engelleme

Yayınlanma tarihi: 19 Eyl 2019-Güncellenme tarihi: 13-10-2022

“Aradığım Numara Neden Hep Meşgul Çalıyor” üzerine 12 yorum

  1. Ben onu engelemedim o da beni engellemedi ama arıyorum çalmadan direk kapanıyor başkasından denedim ondan da hiç çalmadan kapanıyo nedeni ne olabilir

    Yanıtla
  2. Merhaba. Benim sorunum şu. Ne karşı tarafta engelliyim ne de o bende engelli. Ben herkesi arayabiliyorum ama karşı tarafı aradığımda meşgule atıyor anında. Engelli değilim ama. Başka kişilerden ony aradığımda çalıyor. Bir türlü bu sorunu çözemedim. Telefonum huawei mate 20 lite. Lütfen yardımcı olun.

    Yanıtla
  3. Teşekürler başıma muhtelif zamanlarda gelmiştir. istemeyerek bazı numaraları engellemişliğim var.

    Yanıtla

Yorum yapın