İşlem Merkezi’nde Doğrudan Hızlı İşlemleri Düzenle

İşlem Merkezi'nde Doğrudan Hızlı İşlemleri Düzenle

Windows 10’da  Eylem Merkezi’ni açtığınızda, Tablet Modu, WiFi, Bağlan gibi bazı Hızlı işlem seçenekleri vardır. Eylem Merkezi’nde gösterilen Hızlı İşlemleri yeniden düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, gereksinim duyduğunuz herhangi bir hızlı işlemi ekleyebilir – kaldırabilir-taşıyabilirsiniz. Artık, Hızlı işlemlerinizi Ayarlar Merkezi’ne gitmek yerine doğrudan Eylem Merkezi’nden özelleştirebilirsiniz. Bu makalemizde işlem merkezinde hızlı işlemleri ekleme , kaldırma ve taşımanın nasıl yapıldığını öğreneceğiz.

İşlem Merkezi’ndeki Hızlı İşlemler,  İşlem Merkezi’nde Nasıl Doğrudan Yeniden Düzenlenir?

1- Görev çubuğunun en sağındaki ikona tıklayıp işlem merkezi’ni açın. İşlem Merkezi’nin boş bir alanına sağ tıklayın ve Düzenle’ye tıklayın.

İşlem Merkezi'nde Doğrudan Hızlı İşlemleri Düzenle

2-Hızlı işlemlerin herhangi birini işlem Merkezi’nin sağ üst köşesinde görüntülenen pin simgesiden kaldırmak için tıklayın. Böylece kullanmadığınız ayarları işlem merkezinden kaldırmış olacaksınız.

İşlem Merkezi'nde Doğrudan Hızlı İşlemleri Düzenle

3- Daha fazla Hızlı işlemi eylem merkezinde görmek isterseniz etkinleştirmek için Ekle butonuna tıklayın ve eklemek istediklerinizi seçin. Ve İşiniz bittiğinde bitti butonuna tıklayın.

4- Eklenen bir hızlı işlemi (örneğin: “tablet modunu”) eklediniz ancak yerlerini beğenmiyorsunuz. Yeni eklediğiniz işlemler ve zaten var olan işlemlerin yerlerini düzenleme modunda iken sürükleyip bırakarak yeniden düzenleyebilirsiniz.

İşlem Merkezi'nde Doğrudan Hızlı İşlemleri Düzenle

Not : hızlı erişimi düzenleme artık ayarlar menüsünde bulunmuyor. Eski ayarlar menüsüne gittiğinizde yani ayarlar > sistem > bildirimler ve eylemler ayarlarına girseniz dahi artık düzenleme işlemi yer almaz. Hızlı erişimleri düzenleyin bağlantısı doğrudan hızlı erişimin düzenleme modunu açacaktır.

Hepsi bu kadar.

İşlem Merkezi'nde Doğrudan Hızlı İşlemleri Düzenle

Tavsiye konu:

İşlem Merkezine Belli Uygulamalardan Bildirim Gelmesin

“İşlem Merkezi’nde Doğrudan Hızlı İşlemleri Düzenle” üzerine 2 yorum

  1. Eskisi çok karmaşıktı bu şekilde çok daha pratik olmuş , Hayret bunu nezaman değiştirmişler anlamadım , elinize sağlık

    Yanıtla

Yorum yapın