WhatsApp’da Mesajların Okundu Bilgisi İletilmesin (Mavi Tik)

WhatsApp'da Mesajların Okundu Bilgisi İletilmesin (Mavi Tik)

WhatsApp, son birkaç yıldır dünya genelinde tüm Akıllı telefonlarda populerlik kazandığı gibi iPad’ler ve tabletlerde de kullanılan bir anlık ileti uygulamasıdır.

WhatsApp şimdi birçok kişinin günlük hayatının önemli bir parçası haline geldi. İnsanların bir Wi-Fi bağlantısı veya Mobil veri planı aracılığıyla internete bağlı olan diğer kişilerle anında sohbet ediyorlar .

Uygulama, Android, tablet, iPhone veya iPad’lere yüklenebilir. Yüklendikten sonra, her iki tarafta internete bağlanıp yüklenmiş olan WhatsApp ile sohbet edebilirler, sesli arama yapabilir, videolar gönderebilir veya dünyanın başka yerindeki birine sesli arama ile sesli iletişim kurabilirsiniz.

WhatsApp yalnızca kişisel temaslarda değil, aynı zamanda iş yapmak amacıyla da başkaları ile sohbet için kullanılabiliyor. Varsayılan olarak uygulama gönderen tarafa mesajlarını okuduğunuzu söyleyecektir. Nasıl mı? İki mavi tik simgesi ile. ..Bazen kişilerinizin mesajlarını okuduğunuzu bilmesini istemeyebilirsiniz.

Whatsapp Mesajını okuduğunuzda, Mesajı Okuduğunuzu karşı taraf bilmesin ( Yani mavi tik olmasın)

Normalde kişileriniz online olduğunuz anı , onların mesajlarını okuyup okumadığınızı anında bilirler , gel gelelim bazen işiniz olabilir ve mesajlarınızı okuduktan çok sonra yanıt vermeniz gerekebilir ve buda eş dost ve sevdiklerinizi yanlış düşüncelere sevk edebilir iyisi mi gelin varsayılan davranışı WhatsApp’de kapatalım.

WhatsApp’de Okundu iletilerini kapatma ( Whatsapp’da Mavi tiki kaldırma) 

Aşağıdaki adımlarla , listenizdeki kişilerin – mesajlarını okuduğunuzu en son ne zaman online olduğunuzu bilmelerini engellemiş olursunuz fakat unutmayınız ki bu ayarlar ile sizde onların mesajlarınızı okuyup okumadıklarını bilemeyecek ve son ne zaman online olmuş bilemeyeceksiniz – yani ayar karşılıklı çalışıyor – İşlem, tüm cihazlar için aynıdır.

1- WhatsApp’ı açın.

2- Ayarlar, Hesap  üzerine dokunun.

WhatsApp'da Mesajların Okundu Bilgisi İletilmesin (Mavi Tik)

3- Ve ardından Gizlilik > Okundu bilgisi yanındaki kutucuktan tiki kaldırın.  Tiki kaldırmanız ile kişilerin mesajlarınızı okuduğunuzu bilmelerini engellenecektir.

WhatsApp'da Mesajların Okundu Bilgisi İletilmesin (Mavi Tik)

Mavi tik ile birlikte diğer tiklerin anlamları şu şekildedir:

Whatsapp’da Tek gri tik anlamı: Mesajı attınız ancak mesajı attığınız kişide internet bağlantısı olmadığı için teslim edilmedi = Beklemede.

Whatsapp’da Çift Gri tik anlamı: Attığınız mesaj iletildi fakat kişi tarafından okunmadı.

Whatsapp’da Çift mavi tik anlamı: Mesajı attığınız kişi yazdığınızı okudu anlamına gelir.

WhatsApp’ta Son Görülme Nedir-WhatsApp’ta Son Görülme Kapat

WhatsApp’da Spam Mesajları Engelleme!

“WhatsApp’da Mesajların Okundu Bilgisi İletilmesin (Mavi Tik)” üzerine 4 yorum

  1. Merhaba tarif etmiş olduğunuz uygulama da şöyle bir uyarı var ancak ” Bu özelliği devre dışı bırakırsanız Okundu bilgisi gönderemez ve alamazsınız. Grup sohbetleri için okundu bilgisi her zaman gönderilir.”

    O zaman mavi tik göndermediğimiz gibi alamıyoruz da yani gönderdiğimiz mesajın okunup okunmadığını bizde bilemiyoruz demek doğru mudur?

    Yanıtla
  2. Teşekürler Bu tikleri görüyor ama anlamlarını tam manası ile bilmiyordum , özellikle tek tıkı görünmedi diye biliyordum

    Yanıtla

Yorum yapın