Araç Gösterge Paneline Telefon Tutucu Takmanın 3 Yolu

Akıllı telefonunuzu arabanızın araç gösterge paneline monte ederek kendinize bir iyilik yapmış olursunuz.

Araç Gösterge Paneline Telefon Tutucu Takmanın 3 Yolu

Araba sürerken akıllı telefonu kullanmak güvenli değildir. Birçok insan, arabayı sürerken bir taraftan da akıllı telefon kullanırken hem kendi canını kaybetti hemde diğer canlara zarar verdi. Sonuç olarak araba kullanırken telefon kullanmak insan canına mâl oluyor. Ancak yine de, haritalara bakarken, alınan metin mesajlarını görüntülemek için akıllı telefonu kullanıyoruz ve konuşuyoruz. Bu sebep ile en akıllı yol, akıllı telefonunuzu arabanızın paneline monte etmektir. Böylece elleriniz serbest olarak konuşabilirsiniz. BU makalede telefonunuzu arabanızın kontrol paneline sabitlemek için 3 seçeneğine göz atacağız, böylece ellerinizi kullanmanıza gerek kalmayacak. Akıllı telefonunuzu araca monte etmek için üç seçenek de güvenlidir.

Akıllı telefonu Araç Gösterge Paneline Telefon Tutucu ile Takmanın 3 Yolu

1- Ön Cam veya gösterge paneline akıllı telefonu monte etme

Zaten birçok araçta akıllı telefon montajının ön camında veya ön panelinde görmüş olabilirsiniz. Vantuz veya kızaklı yapıştırıcı kullanılır. Akıllı telefonu düşmeden tutarlar. En iyi seçenek, akıllı telefonunuzun düşme şansı daha az olduğundan, gösterge paneli montajını tercih etmektir.Normalde her boyutta telefonu tutabilirler. Serbest bırakma düğmesine basarak telefonunuzu kolayca çıkarabilirsiniz.

2- CD Yuvası Bağlantısına akıllı telefonu monte etme

Arabanızda CD çalar var mı? Akıllı telefonunuzu aracınıza takmak için CD çalarınızın alanını kullanabilirsiniz . Ancak burada göz önünde bulundurulması gereken bir nokta, CD çaların konumu. CD çalar çok aşağıda ise akıllı telefonunuzu oraya monte etmek iyi bir fikir olmayabilir.

3- Mıknatıs Bağlantısı ile akıllı telefonu monte etme

Mıknatıslı montaj, akıllı telefonunuzu aracınıza takmanın 3. yoludur. Bunun için akıllı telefonunuzu bir kasaya koymanız ve ardından kasanın içine metal bir plakaya geçirmeniz gerekir. Bu, mıknatıslı montaj seçeneği telefonu herhangi bir yere monte etmenize yardımcı olacaktır. Akıllı telefonunuzu aracınıza monte etmek en hızlı ve en kolay seçenektir.Ancak mıknatıslı montajda ufak bir sorun olacaktır. Metal kap araç kullanırken akıllı telefonunuzun şarj etmesini önleyebilir.

Her ne kadar ben 3 yolundan bahsetsem bile bu klasik olarak kullanılan akıllı telefon tutucu modelleridir. akıllı telefon tutucu olarak piyasayı araştırdığınızda kendi kullanım amacınıza ve arabanıza uygun bir akıllı telefon tutucu bulabilirsiniz. Yeter ki elleriniz serbest olsun ve kaza riskiniz daha az olsun.

Aşağıdaki konularda ilginizi çekebilir:

Akıllı Telefonlar İçin Gorilla Ahtapot Tripod İncelemesi

Radisson Orjinal Sonic Hd Solo Kulaklık İncelemesi

Yayınlanma tarihi: 2 Eyl 2019-son güncellenme tarihi: 14-05-2021

“Araç Gösterge Paneline Telefon Tutucu Takmanın 3 Yolu” üzerine 6 yorum

  1. Çok gerekli bir konuya değinmişsiniz. Cidden çok dikkat edilmesi gereken bir konu. Teşekkür ederim herkes adına.

    Yanıtla
  2. Bir tanıdığımın aracı var , URL yi kopyaladım ve WhatsApp den kendisine yolladım, Elinize sağlık

    Yanıtla

Yorum yapın