Windows 10 Takvim’de Hafta Sayılarını Göster yada Gizle

Windows 10 Takvim'de Hafta Sayılarını Göster yada Gizle

Windows 10, önceden yüklenmiş bir Takvim uygulamasına sahiptir. Takvim uygulamasını ilk açtığınızda, tüm ayın varsayılan görünümünü göreceksiniz. Ve varsayılan ayarda hafta numaraları gösterilmez. Haftanın numaralarını görmek bazı kişiler için önemli olabilir. Windows 10 Takvim uygulamasında geçerli yılın hafta numaralarını görüntülemek isterseniz, küçük bir ayarı etkinleştirmeniz gerekir.

Takvim uygulamasında hafta numaraları nasıl gösterilir.İşte adımlar!

1- Takvim uygulamasını Başlat menüsünden başlatın.

2- Sol bölmedeki dişli çark simgesi ile ifade edilen Ayarlar’a tıklayın.

3- Takvim ayarlarına tıklayın.

4- Hafta Numaraları seçeneğine ilerleyin.

Windows 10 Takvim'de Hafta Sayılarını Göster yada Gizle

5- Varsayılan olarak Kapalı olarak ayarlanmıştır, ancak açılır menüden Yılın İlkdört Günlük haftası, İlk Tam Hafta veya Yılın İlk Günü seçeneklerinden birini seçip hafta numaralarını açabilirsiniz.

6- Seçimi yaptıktan sonra ayarlardan çıkabilirsiniz. Ayarlardan çıktıktan sonra yaptığınız değişikliği anında görebileceksiniz.

Windows 10 Mail Ve Takvim Uygulamasında Karanlık Mod Kullan

“Windows 10 Takvim’de Hafta Sayılarını Göster yada Gizle” üzerine 4 yorum

  1. Paylaşım için teşekkür ederim ama ben takvim uygulamasında değilde windowsda saatin yanında yer alan tarih kısmına tıklayınca pratik olarak hafta nolarını görmek istiyorum, bunun bir yolu yok mudur?

    Teşekkürler

    Yanıtla
  2. hafta numaraları ayarını ilk defa duyuyorum , microsoft iyi gizlemiş ama helaliniz var bulup çıkartmışsını ve bizle paylaşmışsınız

    Yanıtla

Yorum yapın