Whatsapp’da Sohbet’de Yazı Boyutunu Büyüt Yada KüçültWhatsapp'da Sohbet'de Yazı Boyutunu Büyüt Yada Küçült

WhatsApp en iyi yazışma platformlarından biri diyemeyeceğim. Sadece iyi olmaya çalışan yazışma uygulamalarından biri. Çünkü aslında hiç bir yazışma uygulaması mükemel değil. WhatsApp’da öyle. Whatsapp’ın özelliklerinin artması ise kullanıcıların isteklerinin artması ile ilişkilidir. Kullanıcı isteklerinden biri de WhatsApp yazı tipi stilini ve boyutunu değiştirmektir. Çünkü telefonda ikonlar ile belki menüleri rahatça seçebilen kullanıcılar iş okumaya gelince whatsapp’da zorlanıyorlar. Yada cihaz bir tablet ise, daha iyi görünebilmesi için WhatsApp mesajlarının font boyutunu büyütmeniz kesinlikle önerilir.

Ancak bunun tam terside söz konusu olabilir. Şöyle ki Yazı tipi boyutunu büyük bulup daha küçük yazılması isteyebilirsiniz. Bazı kullanıcılar özellikle, etrafdan yazdıklarının okunabilirliğini düşürmek  için küçük yazı tipi boyutu kullanıyorlar.

Nedeniniz ne olursa olsun Whatsap yazı stili boyutunu küçültebilir yada Whatsapp sohbet penceresindeki yazı boyutunu daha büyük yapabilirsiniz. Bu işlemi nasıl yapabileceğinizi bu makalemizde sizlere anlatacağım:

WhatsApp Yazı Tipi Boyutunu Değiştir

WhatsApp Ayarları’nı açın. WhatsApp Giriş ekranında sağ üstteki 3 noktalı Menü’ye dokunun. Ayarlar’ı seçin .

WhatsApp Yazı Tipi Boyutunu Değiştir

2. Ayarlar’a ve hemen ardından açılan ekrandan Sohbetler’e dokunun.

3. Sohbet Ayarları altındaki Yazı Tipi Boyutu üzerine dokunun. Whatsapp’da Seçebileceğiniz üç tip yazı tipi boyutu vardır. Küçük, Orta ve Büyük. İstediğiniz yazı tipi boyutunu seçin.

Whatsapp'da Sohbet'de Yazı Boyutunu Büyüt Yada Küçült

Hepsi bu kadar. Whatsapp’da herhangi bir Sohbeti açtığınızda mesaj metni boyutu sizin seçtiğiniz boyuta göre büyük yada küçük olarak değişecekdir. Şu an için WhatsApp resmi uygulamasında özel bir yazı stili yok. Lakin istereniz aşağıdaki püf noktası ile Whatsapp yazı stlini değiştirebilirsiniz.

Whatsapp Yazı Stilini Değiştirmenin 2 Yolu-Programsız-

Whatsapp’da Kişiye Özel Zil Sesi Ve Bildirim Sesi Ayarla

WhatsApp’ta Son Görülme Nedir-WhatsApp’ta Son Görülme Kapat

2 Yorum

  1. gürkan 25 Ağustos 2019 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 25 Ağustos 2019 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir