Whatsapp’da Sohbet’de Yazı Boyutunu Büyüt Yada Küçült

Whatsap yazı stili boyutunu küçültebilir yada Whatsapp sohbet penceresindeki yazı boyutunu daha büyük yapabilirsiniz. Bu işlemi nasıl yapabileceğinizi bu makalemizde sizlere anlatacağım:

Whatsapp'da Sohbet'de Yazı Boyutunu Büyüt Yada Küçült

WhatsApp en iyi yazışma platformlarından biri diyemeyeceğim. Sadece iyi olmaya çalışan yazışma uygulamalarından biri. Çünkü aslında hiç bir yazışma uygulaması mükemmel değil. WhatsApp’da öyle. Whatsapp’ın özelliklerinin artması ise kullanıcıların isteklerinin artması ile ilişkilidir. Kullanıcı isteklerinden biri de WhatsApp yazı tipi stilini ve boyutunu değiştirmektir. Çünkü telefonda ikonlar ile belki menüleri rahatça seçebilen kullanıcılar iş okumaya gelince whatsapp’da zorlanıyorlar. Yada cihaz bir tablet ise, daha iyi görünebilmesi için WhatsApp mesajlarının font boyutunu büyütmeniz kesinlikle önerilir.

Ancak bunun tam tersi de söz konusu olabilir. Şöyle ki Yazı tipi boyutunu büyük bulup daha küçük yazılmasını isteyebilirsiniz. Bazı kullanıcılar özellikle, etrafdan yazdıklarının okunabilirliğini düşürmek  için küçük yazı tipi boyutu kullanıyorlar.

WhatsApp Yazı Tipi Boyutunu Değiştir

WhatsApp Ayarları’nı açın. WhatsApp Giriş ekranında sağ üstteki 3 noktalı Menü’ye dokunun. Ayarlar’ı seçin .

WhatsApp Yazı Tipi Boyutunu Değiştir

2. Ayarlar’a ve hemen ardından açılan ekrandan Sohbetler’e dokunun.

3. Sohbet Ayarları altındaki Yazı Tipi Boyutu üzerine dokunun. Whatsapp’da Seçebileceğiniz üç tip yazı tipi boyutu vardır. Küçük, Orta ve Büyük. İstediğiniz yazı tipi boyutunu seçin.

Whatsapp'da Sohbet'de Yazı Boyutunu Büyüt Yada Küçült

Hepsi bu kadar. Whatsapp’da herhangi bir Sohbeti açtığınızda mesaj metni boyutu sizin seçtiğiniz boyuta göre büyük yada küçük olarak değişecekdir.

Whatsapp'da Sohbet'de Yazı Boyutunu Büyüt Yada Küçült

Şu an için WhatsApp resmi uygulamasında özel bir yazı stili yok. Lakin istereniz aşağıdaki püf noktası ile Whatsapp yazı stlini değiştirebilirsiniz.

Whatsapp Yazı Stilini Değiştirmenin 2 Yolu-Programsız-

Whatsapp’da Kişiye Özel Zil Sesi Ve Bildirim Sesi Ayarla

WhatsApp’ta Son Görülme Nedir-WhatsApp’ta Son Görülme Kapat

Yayınlanma tarihi: 25 Ağu 2019, 01:13 güncellenme tarihi 14-10-2023

“Whatsapp’da Sohbet’de Yazı Boyutunu Büyüt Yada Küçült” üzerine 6 yorum

  1. Çok teşekürler yakın gözlüğüm olmadan whatsapp deki yazıları okumakta zorlanıyordum yazıları büyüttüm şiu an daha rahat okuyorum , elinize sağlık

    Yanıtla

Yorum yapın