Twitter’da Üçüncü Taraf Uygulama Erişimini İptal Et

Twitter'da Üçüncü Taraf Uygulama Erişimini İptal Et

Web sitelerinin ve uygulamaların, kullanıcılarına Facebook ya da Twitter ile kaydolmanızı sağlayan bir imkan sunar. Kullanıcı için sosyal medya ile oturum açmak kolaylık demektir. Ancak işiniz bittiğinde, twitter’da güvenlik nedeniyle üçüncü taraf uygulama erişimini iptal etmeniz gerekir. Çünkü, bu uygulamalar veya siteler bozulursa veya kötü amaçlı kişilerin ellerine geçerse güvenlik sorunları oluşur. Sosyal medya hesaplarınıza verdiğiniz erişimleri dikkatli bie şekilde kullanmalısınız.

Twitter’da Üçüncü Taraf Uygulama Erişimini İptal Et

Twitter hesabınıza giriş yapın ve ardından daha fazla bağlantısına tıklayın. Ardından ayarlar ve gizlilik bağlantısını tıklayın.

Twitter'da Üçüncü Taraf Uygulama Erişimini İptal Et

Bir sonraki ekranda, sağdaki menüden Uygulamalar ve oturumlar’ı seçin. Twitter hesabınıza erişim için verdiğiniz uygulamaları bulup ve artık kullanmadıklarınızdan erişimi kaldırma zamanı geldi.

Twitter'da Üçüncü Taraf Uygulama Erişimini İptal Et

Örneğin artık “Hootsuite”‘i kullanmadığım için onu seçtim ve “erişimi kaldır” butonuna tıkladım.

Twitter'da Üçüncü Taraf Uygulama Erişimini İptal Et

Bu işlemleri yaparken bir anda hata yapabilirsiniz. Yanlış olan bir uygulamayı kaldırınız ve anında fikrinizi değiştirebilirsiniz. Hemen altında “erişimi kaldır” butonuna tıkladığınızda, “Erişimi kaldırmayı geri al” butonuna tıklayarak yaptığınız değişikliği anında geri alabilirsiniz. Hepsi bu kadar.

Makale başında da dediğim gibi, bu işlem sadece güvenlik içindir. Haftada bir veya ayda bir kez, sosyal medyadaki erişim izinlerinizi gözden geçirin ve artık ihtiyacınız olmayacak olanları silin. Bu uygulamalar ve siteler’de herhangi bir açık olmayabilir yada kötü niyetli insanlar olmayabilir. Ama yarın yada Gelecek hafta ne olacağını bilemezsiniz. Hele birde seneler geçerse…Bu sebeple sosyal medya hesaplarında uygulama erişimlerine ok fazla güvenmeyin.

Twitter’da Tüm Tweetler Nasıl Silinir

Çoklu Twitter Hesabı Ekleme

“Twitter’da Üçüncü Taraf Uygulama Erişimini İptal Et” üzerine 10 yorum

  1. Çok teşekürler , bende dediğiniz yerlerden birkaç uygulamanın erişimini kaldırdım. ne olur ne olmaz tedbirli olmakta fayda var.

    Yanıtla

Yorum yapın