Andorid’de Chrome Tarayıcısında Arama Motorunu Değiştir

Andorid'de Chrome Tarayıcısında Arama Motorunu Değiştir

Android telefon’da malumunuz herkes internete girip arama yapar. Son zamanlar Chrome aramaları hiçde düzgün olmadığı için pek çok kişi google’un arama sonuçlarından şikayetçi. Ve artık pek çok kişide google aramayı terk ediyor. Çünkü bir süredir google arama sonuçları berbat. Bunu kendiside biliyor. Aylardır düzeltmek için çaba sarf etselerde halen düzelmiş değil. Verdiği sonuçlar kullanıcıyı memnun etmiyor. Günde pek çok araştırma yapan kişileri bu arama sonuçları insanları delirtiyor.

Bilgisayar’da arama moturunun değişimi daha önce anlatmıştık. Lakin kullanıcılar Duck Duck Go’yu anrdoid telefonda görememekten şikayetçi.

Andorid'de Chrome Tarayıcısında Arama Motorunu Değiştir

Android Chrome’da Varsayılan olarak arama moturu elbette google ancak ayarlardan varsayılan arama motorunu bing, yandex yapabiliyoruz. Peki ya Duck Duck Go? Kullanıcılar Android telefonlarında duck duck Go’yu arama motoru yapmak istediklerinde bir sorun ile karşılaşıyorlar. Android telefonda Chrome tarayıcıda Arama motorlarının arasında Duck Duck Go yok! Bu demek değildir ki arama motoru olarak Duck Duck go’yu kullanamayız. Elbette kullanırız. İşte adımlar:

Android telefonda Chrome Tarayıcı’da Duck Duck Go ayarla:

1- İlk önce bu arama motorunun sayfasını Chrome’da ziyaret etmelisiniz. Örneğin, DuckDuckGo.

2- Duck Duck go açıldığında sayfanda arama motorunu Chrome’a ​​eklemeniz için bir buton bulunur.

3- Resimde “ Add DuckDuckGo to Chrome “ butonuna dokunun.

4- Şimdi, chrome’ı açın. Sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun.

Andorid'de Chrome Tarayıcısında Arama Motorunu Değiştir

5- Ayarlara ardından da arama motoruna gidin. Artık DuckDuckGo’yu arama motorları arasında göreceksiniz. Duck Duck Go’yu seçin ve arama çubuğunda arama yaptığınızda artık arama sonuçlarınız Duck Duck Go’da görünür.

Andorid'de Chrome Tarayıcısında Arama Motorunu Değiştir

Bilgisayarda arama motorunu değiştirme: Chrome’da DuckDuckGo Varsayılan Arama Motoru Nasıl Yapılır?

“Andorid’de Chrome Tarayıcısında Arama Motorunu Değiştir” üzerine 3 yorum

  1. Üretim merkezi ABD olan her ne ürün olursa olsun (pepsi cola-cocacola, mcdonalds-burgerking vs.) İzlenmekten kurtulamayız. ABD nin en net tutumu: “Rakibimi de ben oluştururum.” Mantığıdır. O nedenle kendimizi kandırmayalım.

    Yanıtla

Yorum yapın