Windows 10’da Sağ Köşede Bildirimler Hemen Kayboluyor

Windows 10’da Sağ Köşede Bildirimler Hemen Kayboluyor

Windows’da sağ köşede uyarı bildirimlerini okuyamadığımız ve o uyarı bildirimini görmediğimiz zamanlar oluyor. Sebebi ise kısa sürede ekrandan kaybolması. Bilgisayarda çalışırken bazen farkında bile olmadan sağ köşede bildirimlerin ekrandan kısa sürede kaybolmasını istemiyorsanız bir kaç ayar ile bunu gerçekleştirebiliriz.

Windows 10’da Bildirimlerin ekranda daha uzun süre kalmasını neden isteriz? 

Bu bildirimlerin kısa sürede yok olması bazen hataları hatta bazen virüs uyarısını bile göremememize sebebiyet veriyor. Geçtiğimiz günlerde aynı şey benim başıma geldi. Normalde 5 saniye de kaybolan bildirimi son anda fark ettim diyebilirim. Ve ne olduğunu da göremedim.

Windows 10'da Sağ köşedeki bildirim süresi nasıl değiştirilir

Elbette bu bildirimler biz bilgisayarı açık bıraktığımızda biz pc başında değilken de gelip kaybolabilir ancak bu nadir olabilir. Çünkü bildirimler asıl biz işlem yaparken belirir. Örneğin bir dosya indirdiğimizde virüs taraması yapar ve dosyanın durumu hakkında bilgi verebilir. Yada bir uygulamanın varsayılan ayarını başka bir uygulama değiştirmiş olabilir. Ve o an dikkat dağınıklığından 5 saniye kısa gelebilir. Bu süreyi  5, 7 , 15, 30  saniye ye çıkartabileceğimiz gibi, 1 ve 5 dakikalık bir ayarda yapabilme imkanımız var.

Windows 10’da Sağ köşedeki bildirim süresi nasıl değiştirilir

1- Başlat menüsüne tıklayın.

2- Ayarlara tıklayın.

3- Erişim kolaylığına tıklayın.

4- Sol sutündan monitor’e tıklayın.

Şunlar için bildirimler göster açılır menüsünden istediğiniz süreyi seçebilirsiniz.

Windows 10'da Sağ köşedeki bildirim süresi nasıl değiştirilir

Eğer sizin bilgisayarınız da sağ köşede bildirimler hiç görünmüyor ise buda başka bir problemdir. Sorunu çözmek için  aşağıdaki konumuza göz atabilirsiniz.

Windows’da Sağ Köşede Uygulama Bildirimi Gelmiyor“Windows 10’da Sağ Köşede Bildirimler Hemen Kayboluyor” üzerine 6 yorum

 1. Faydalı bir bilgi. Arasan bulunmaz. Monitör deyince akla çözünürlük ayarları geliyor gitmiş neyin içine koymuşlar…

  Cevapla
  • @M. Bakış

   Kesinlikle, çok saçma olmuş. Eskiden diğer ayarları var orda idi. Garip..

   Cevapla
 2. Çok sağolun teşekkürler.

  Cevapla
 3. Teşekürler Lakin Monitör ayarlarının altına almalarına bir anlam veremedim sanki bunu tekrar değiştirecekler gibi , elinize sağlık

  Cevapla
  • @gürkan

   Rica ederim Gürkan, aynen bende görünce şok oldum 🙂

   Cevapla

Yorum yapın