Whatsapp’da Mevcut Konum İle Şuanki Konum Arasındaki Fark Ne

Whatsapp'da Mevcut Konum İle Şuanki Konum Arasındaki Fark Ne

Whatsapp’da konum gönderme popüler bir özellik. Bazı kullanıcılar konum atmayı etkin şekilde kullanırken bazıları konum atma konusunda tam bilgi sahibi değiller. Ve pek çok kullanıcıya yardımcı olabilmek adına Whatsapp’da konum nasıl gönderilir konusuna çok eskilerde değinmiştik.  Lakin kafa karışıklığı bitmiyor. O konu pek çok kişinin yardımcısı olsa bile akıllarda yeni bir soru oluştu.

“Whatsapp’da mevcut konum nedir? şu anki konum nedir?”

(Makale sonundaki videoyu da izleyebilirsiniz.)

Whatsapp’da konum atarken şuan ki konum mu seçilmeli yoksa mevcut konum mu seçilmeli? Her ikisi arasındaki fark ne?

Whatsapp’da konum göndermenin detaylarına çok fazla girmeyeceğim. Çünkü bu konuyu daha önce video ve makale şeklinde anlatmıştım. İlgili konuya buradan tıklayın >> Whatsapp’da Konum Nasıl Gönderilir?

Gelelim asıl konumuz olan mevcut konum mu? şu anki konum mu sorusuna:

Whatsapp’ı açıp > sohbet penceresini açın. > ardından ataç simgesine dokunduğunuzda konum ikonuna tıklayıp konum gönderebilirsiniz. İşte tam bu ekranda mevcut konum ve şu anki konum seçeneği vardır. Mevcut konumu seçerseniz konumunuz geçici olarak- sizin verdiğiniz süre kadar  paylaşılacağı iletisini alırsınız. ( 15 Dk-1 Saat – 8 saat)

Whatsapp'da Mevcut Konum İle Şuanki Konum Arasındaki Fark Ne

Mevcut konum: Geçici konumdur. Süreli konumda denebilir.

Mevcut paylaşmak isterseniz karşı taraf ile paylaşacağınız süreyi girmeniz gerekir 15 dk – 1 saat – 8 saat. Belirlediğiniz süre sonunda whatsapp’da paylaştığınız konumu o kişi artık mevcut konumu sonlandı şeklinde görür.

Whatsapp'da Mevcut Konum İle Şuanki Konum Arasındaki Fark Ne

Şu anki konum: Şu anki konum sabit olarak kaldığınız yerin konumu. Yani bulunduğunuz yerden ayrılmayacaksanız. ( örneğin ev – iş gibi adresleri paylaşabilirsiniz). Kalıcı bir mekanda değilseniz attığınız kişi sizi o konumda arayacağı için yanıltmış olmamak için  geçici konumlarınızı mevcut konum. Sabit kaldığınız konumları ise şu anki konum olarak atmalısınız. Yada konum attığınız kişi ile irtibatta olmalısınız.

Yayınlanma tarihi: 2 Ağu 2019- Düzenlenme tarihi: 31-03-2023

“Whatsapp’da Mevcut Konum İle Şuanki Konum Arasındaki Fark Ne” üzerine 10 yorum

  • @Yusuf

   Mevcut konum geçici duracağınız konum ise paylaşın. zaten o sürelidir. Mevcut konumda siz nerede iseniz orayı gösterir. Şu anki konum ise ev iş yeri gibi sabit kalıp ayrılmayacağınız zaman atmalısınız. Örneğin bir arkadaşına dedin ki A cay bahçesinde sadece 1 saat kalacağım seni bekliyorum ve mevcut konumu paylaşmalısın. 1 saatlik paylaşabilirsin sonra o konum silinir. Ama evdesin ve sana gelecekler. İşte böylesi durumda şuanki konum olarak paylaşmalısın.

   Yanıtla
 1. Birşey sorucam. Konum atma olayı sadece bunda mı var? Ben pek anlamıyorum bu işlerden de, bazen konum atarak adres buluyorlar falan bana da lazım olur. Annem doktora gidecek olmuş geçenlerde. Kızkardeşime doktor konum atmış adresi öyle bulmuşlar biraz bahsedermisiniz kısaca google mapsta oluyor mu bu olay?

  Yanıtla

Yorum yapın